Trwa ładowanie...

Komitet-widmo. "Po odejściu Szydło słuch o nim zaginął". Gliński dementuje

Stworzony specjalnie dla Beaty Szydło Komitet Społeczny Rady Ministrów ostatni raz zebrał się trzy miesiące temu. Sam premier Morawiecki podkreślał jego ważną rolę. Teraz o nim zapomniano. Te doniesienia dementuje Piotr Gliński.

Share
Komitet-widmo. "Po odejściu Szydło słuch o nim zaginął". Gliński dementuje
Źródło: East News
d2hislu

Jak pisze na stronie RMF24 Tomasz Skory, prawdopodobnie 9 kwietnia Komitet Społeczny Rady Ministrów zakończył swoją działalność. Wtedy zebrał się ostatni raz pod kierownictwem Beaty Szydło.

Wówczas podsumowano działanie rządowego programu 500+.

d2hislu

Po rekonstrukcji rządu komitet formalnie nie został jednak zlikwidowany. Kierowanie nim powierzono Piotrowi Glińskiemu.

Jak podsumowuje Skory, w całym roku 2019 komitet zebrał się jeszcze tylko cztery razy, a przez ostatnich 12 miesięcy - ledwo 14 razy.

Doniesienia RMF FM dementuje Piotr Gliński.

Przypomnijmy, że gdy powstawał, podkreślano, jak istotna będzie jego rola. Mateusz Morawiecki mówił wówczas, że powstanie Komitetu to niezwykle ważne działanie, które poprzez wyrównywanie szans przysłuży się całemu społeczeństwu. - Wyścig może zacząć się dopiero wówczas, gdy wszyscy są na linii startu. Wyrównywanie szans leży w najlepszym interesie państwa polskiego i jest naszym podstawowym zadaniem – ocenił premier.

d2hislu

Jakie miały być zadania komitetu? "Do zadań Komitetu należy przede wszystkim inicjowanie i koordynowanie przedsięwzięć służących poprawie sytuacji polskich rodzin. Skoncentruje się także na sytuacji demograficznej i dochodowej społeczeństwa oraz jakości i warunkach życia Polaków. Będzie analizował i oceniał sytuację prawną i społeczną, korzystając z zaplecza eksperckiego złożonego zarówno z urzędników, przedstawicieli świata nauki, jak i organizacji pozarządowych. Kluczowe programy będą szczegółowo opracowywane w ramach zespołów zadaniowych" - czytamy na stronie premier.gov.pl.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Zobacz także: Śmierć 9-miesięcznej Blanki z Olecka. Ziobro mówi o „bezwzględnym dożywociu”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hislu

Podziel się opinią

Share
d2hislu
d2hislu
Więcej tematów