Trwa ładowanie...

Kolejny sondaż prezydencki. Dobra wiadomość dla prezydenta Dudy

Prezydent Andrzej Duda wygrałby pierwszą turę wyborów prezydenckich. W drugiej zmierzyłby się z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem.

Share
Kolejny sondaż prezydencki. Dobra wiadomość dla prezydenta Dudy
Źródło: East News
d6extxc

To wyniki najnowszego sondażu Kantar Public dla "Gazety Wyborczej".

Andrzeja Dudę w badaniu poparło 38 proc. głosujących. Do drugiej tury wszedłby także przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, który może liczyć na 31 proc. poparcia. Szef RE nie zadeklarował do tej pory, czy zdecyduje się na kandydowanie w 2020 roku.

Na trzecim miejscu w badaniu znalazł się Paweł Kukiz. Na lidera Kukiz'15 chce głosować 12 proc. ankietowanych. Na czwartym miejscu pojawił się prezydent Słupska Robert Biedroń, którego popiera 8 proc. badanych.

d6extxc

"Wyborcza" zwraca uwagę, że na Dudę chce głosować 90 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Wśród osób deklarujących swoje poparcie dla Platformy Obywatelskiej tylko 77 proc. zagłosowałoby na Tuska. 9 proc. poparłoby Roberta Biedronia, a 7 wspiera prezydenta Andrzeja Dudę.

Sondaż przeprowadzono w dniach 26-27 kwietnia.

Co w drugiej turze? ###

Dzień wcześniej opublikowano sondaż przeprowadzony na zlecenie TVN24 i "Faktów" TVN. Tam zapytano o wynik drugiej tury wyborów prezydenckich. W badaniu Kantar Millward Brown SA w drugiej turze wygrywa Donald Tusk z poparciem 50 proc. Na obecnego prezydenta głos chciałoby oddać 45 proc. badanych.

Ten sondaż przeprowadzono 24-25 kwietnia.

Z kolei w ankiecie Instytutu Badań Pollster dla SE.pl i Nowej TV, którą przeprowadzono 20 i 21 kwietnia, Tusk w drugiej turze wygrałby z Dudą stosunkiem 49 proc. do 39 proc. głosów.

Źródło: Gazeta Wyborcza

d6extxc

Podziel się opinią

Share
d6extxc
d6extxc
Więcej tematów