Trwa ładowanie...
d31019n

Kolejny przypadek niebezpiecznego użycia wiatrówki w Gdyni

W ostatnim czasie w Gdyni doszło do kilku incydentów z użyciem wiatrówki. Zazwyczaj kończyło się na wybiciu kilku szyb lub zranieniu zwierzęcia. Ostrzenie w tej sprawie wywiesił dyrektor jednego z przedszkoli. Sprawą zajmuje się policja.
Share
Kolejny przypadek niebezpiecznego użycia wiatrówki w Gdyni
Źródło: WP.PL, Fot: Tomasz Gdaniec
d31019n

Na drzwiach jednego z gdyńskich przedszkoli pojawiła się kartka z prośbą dyrekcji o zadbanie o bezpieczeństwo dzieci podczas przyprowadzania oraz odprowadzania z placówki. Wedle komunikatu mieszkaniec jednego z okolicznych bloków ma strzelać z wiatrówki. Do tej pory przedszkole nie poniosło żadnych strat, ani nie ucierpiało również żadne z dzieci.

- Na moje szczęście nie mam już dzieci w tym wieku. Jednak dla rodziców przedszkolaków to poważna sprawa. Wystarczy przecież, że wiatr mocniej zawieje, pocisk uderzy w skroń. Wówczas może dojść do tragedii. Nie ma co histeryzować i przesadzać, ale nawet strzał dowolną inną część ciała może być groźny - mówi Wirtualnej Polsce Marzena Włodarska, mieszkanka Gdyni.

Do poważniejszych wypadków doszło w innej dzielnicy Gdyni – Chyloni. Tam ostrzelane zostało jedno z przedszkoli. W oknach znajdowały się charakterystyczne dziurki wlotowe, których nie można zrobić żadnym innym narzędziem. Do tej pory gdyńscy policjanci otrzymali tylko jedno formalne zgłoszenie. 20 kwietnia wpłynęło zawiadomienie z chylońskiej placówki dotyczące stłuczonej szyby. Później nie dochodziło już do żadnych incydentów.

d31019n

- Policjanci zatrzymali trzech nieletnich, którzy ostrzelali z wiatrówki jeden z budynków w gdyńskiej Chyloni i doprowadzili do stłuczenia szyb. Jednak nie łączymy tych spraw ze sobą – mówi Wirtualnej Polsce kom. Michał Rusak, rzecznik gdyńskiej policji.

W połowie marca doszło do innej zdarzenia - wówczas gdyńscy policjanci zatrzymali dwóch 13-latków. Chłopcy strzelali z wiatrówki do przechodniów w pobliżu gdyńskiej hali targowej. W efekcie ich działań postrzelona została 50-letnia mieszkanka miasta oraz wybite zostały dwie szyby. Sprawcom przedstawiono zarzuty uszkodzenia ciała. Podczas przeszukania domu jednego z nich zabezpieczono pneumatyczny pistolet, którym posługiwali się nastolatkowie.

Wiatrówka w rękach nieletnich może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia, dlatego gdyńscy policjanci apelują o rozwagę. W razie zauważenia jakichkolwiek niepokojących zachowań należy kontaktować się z Komendą Miejską Policji w Gdyni.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d31019n

Podziel się opinią

Share
d31019n
d31019n
Więcej tematów