Trwa ładowanie...
d2rfrk3

Kolejne problemy akcji ratunkowej w KHW "Wujek-Śląsk" w Katowicach

Po 17 dniach udało się przewiercić ponad 1000-metrowy tunel ratunkowy. Obecnie wpuszczana jest do niego kamera, która monitoruje sytuację pod ziemią. Do akcji przygotowany jest również specjalistyczny dźwig Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego.
Share
Kolejne problemy akcji ratunkowej w KHW "Wujek-Śląsk" w Katowicach
Źródło: PAP, Fot: Andrzej Grygiel
d2rfrk3

Jak informuje nasz reporter, udało się przewiercić otwór ratunkowy na głębokość 1050 metrów. Obecnie opuszczana jest kamera, która przekazuje obraz z głębi ziemi. Niestety, zaczepiła się o skały i trudno ocenić, jak wygląda sytuacja w dalszej części wyrobiska.

Rzecznik prasowy Katowickiego Holdingu Węglowego powiedział, że trwają próby delikatnego rozkołysania kamery, by opuścić ją niżej. Jeśli ta metoda nie powiedzie się, będzie trzeba ponownie opuścić wiertło, które doprowadzi do miejsca gdzie prawdopodobnie mogą być górnicy.

- Widać, że jest rumowisko. Nie widzimy jeszcze co jest pod sekcjami, czyli w miejscach najbardziej osłoniętych - mówi Wirtualnej Polsce Wojciech Jaros, rzecznik prasowy KHW.

Gdy wszystko pójdzie po myśli ratowników to pod ziemię ma wjechać kapsuła z wodą i lekarstwami. W okolicy odwiertu cały czas czeka specjalny wyciąg Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego z zainstalowanymi niezbędnymi rzeczami.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2rfrk3

Podziel się opinią

Share
d2rfrk3
d2rfrk3
Więcej tematów