Trwa ładowanie...
d3e00zl

Kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Gaz będzie tańszy?

• Powstanie nowe narzędzie do walki ze smogiem
• Tauron załatwi za mieszkańców potrzebne formalności
• Jeśli ktoś dołączy do programu, oszczędzi na gazie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Gaz będzie tańszy?
(WP, Fot: Robert Kulig)
d3e00zl

Pomimo początkowych obaw o ciągłość programów pomagających walczyć ze smogiem, udało się podpisać nowe porozumienie, a zarazem stworzyć kolejne narzędzie poprawiające powietrze w Krakowie.

Od 30 września wejdzie w życie umowa pomiędzy miastem a firmą Tauron. Od tego momentu osoby chcące wymienić piec węglowy na inne źródło ogrzewania będą mogły zgłosić się bezpośrednio do potentata energetycznego. To on bowiem załatwi wszelkie formalności związane z wypełnieniem wniosku o dotację na wymianę ogrzewania. Ma to przyspieszyć wymianę pieców, ale też zapobiegać odrzuceniom wniosków ze względów formalnych.

- Gwarantujemy o 5 procent tańszy gaz i darmowe doradztwo w doborze gazowych urządzeń grzewczych realizowane przez specjalistyczną firmę, z którą współpracujemy. A także bezpłatnie, szybko i fachowo załatwiamy za klienta wszystkie formalności. Bierzemy na siebie nie tylko przygotowanie wniosku o dotację i kontrolę jego statusu, ale również przeprowadzenie zmiany sprzedawcy gazu, która, przypomnijmy, odbywa się bez przerw w dostawie paliwa gazowego - mówił na konferencji prasowej Rafał Soja, prezes zarządu Tauron Sprzedaż.

Współpraca miasta z Tauronem gwarantuje też mieszkańcom pomoc techniczną dostępną przez 24 godziny na dobę.

Jeśli ten model zwiększy skuteczność wymiany pieców, to będzie rozpowszechniany również w miastach sąsiadujących z Krakowem.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3e00zl

Podziel się opinią

Share
d3e00zl
d3e00zl
Więcej tematów