Trwa ładowanie...
dj8l9ph

Kolejna wpadka Waszczykowskiego? Co powiedział o wojnie na Bałkanach?

Witold Waszczykowski znów zaliczył "wpadkę". Jego wypowiedź na temat wojny na Bałkanach odbiła się szerokim echem w internecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejna wpadka Waszczykowskiego? Co powiedział o wojnie na Bałkanach?
(PAP)
dj8l9ph

- Unia Europejska nie jest klubem altruistów. Jest instytucją zbudowaną po to, by w Europie nie było wojny i od 70 lat wojny nie ma. Poza marginalnymi wojnami na Bałkanach czy w tej chwili... ważną, może nie marginalną wojną rosyjsko-ukraińską. I to doceniamy, to jest wielki wkład UE - powiedział w "Gościu Wydarzeń" Witold Waszczykowski. Jego wypowiedź wywołała falę oburzenia.

https://twitter.com/CTomczyk/status/845376759558234113

dj8l9ph

Wojna w Bośni i Hercegowinie, tocząca się w latach 1992–1995 była najbardziej krwawym konfliktem w Europie od zakończenia II wojny światowej. Stronami konfliktu byli walczący o autonomię bośniaccy Serbowie oraz władze Bośni i Hercegowiny, na której terenie toczyły się główne walki, wraz ze skonfederowanymi z nimi od pewnego momentu Chorwatami. W wyniku działań wojennych, a przede wszystkim w wyniku czystek etnicznych, zginęło od 97 tys. do 110 tys. ludzi (niektóre źródła podają nawet do 200 tys.), a ponad 1,8 miliona zostało uchodźcami.

https://twitter.com/PiotrWitwicki/status/845357400316133378

Wpadki Waszczykowskiego

To nie pierwsza "niezręczna" wypowiedź szefa MSZ. Na początku lutego ogłosił, że niemal gotowa jest już skarga na Rosję do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze w sprawie zwrotu wraku tupolewa. Po kilku tygodniach okazuje się, że skarga nie jest jeszcze przygotowana, a MSZ póki co w ogóle rozważa możliwość jej wniesienia.

dj8l9ph

Źródło: Polsat News/WP/Wikipedia

dj8l9ph

Podziel się opinią

Share
dj8l9ph
dj8l9ph
Więcej tematów