Trwa ładowanie...
d19p0f7

Kolejna próba napadu z atrapą broni w Trójmieście. ''Ekspedient spłoszył napastnika''

• Mężczyzna groził w Gdyni atrapą broni • Policja: ekspedient spłoszył napastnika • 44 proc. sprawców pomorskich rozbojów działa w Trójmieście
Share
dd
ddŹródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d19p0f7

- Dyżurny gdyńskiej komendy Policji został zaalarmowany o próbie rozboju w jednym ze sklepów spożywczych przy ul. Świętojańskiej. Napastnik wszedł do wnętrza sklepu, gdzie przy pomocy atrapy broni sterroryzował sprzedawcę i zażądał gotówki. Ekspedient spłoszył jednak napastnika, który wybiegł ze sklepu, nie robiąc nikomu krzywdy - informuje Wirtualną Polskę kom. Michał Rusak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Naoczni świadkowie wskazali skierowanym na miejsce przestępstwa policjantom drogę ucieczki napastnika. Do zatrzymania doszło na Bulwarze Nadmorskim. Policjanci przy 25-letnim mężczyźnie znaleźli atrapę broni, którą groził kilka minut wcześniej w sklepie.

- Sprawca usiłowania rozboju usłyszał zarzut dotyczący przestępstwa. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd rejonowy w Gdyni - dodaje kom. Rusak.

d19p0f7

Do podobnego zdarzenia doszło w Trójmieście w ubiegłym roku. W połowie marca 47-letni mieszkaniec Gdańska próbował obrabować cztery kantory oraz dworcową kasę biletową. Za każdym razem żądał pieniędzy, równocześnie grożąc zdetonowaniem bomby. Policjantów zawiadomili pracownicy jednego z kantorów. Mężczyzna został wraz z niebezpiecznym pakunkiem odnaleziony na jednej ze stacji benzynowych. Ze stwarzającej pozory niebezpieczeństwa paczki wystawały przewody. Została ona zneutralizowana przez saperów, ale okazało się, że - czego można było się spodziewać - była to jedynie atrapa bomby.

Jak wynika ze statystyk Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, liczba zanotowanych rozbojów spada. W ubiegłym roku było ich 530. Jednak w latach 2010-2015 prowadzono ponad 3,8 tys. śledztw w tego typu sprawach. Prawie 44 proc. z nich dokonano w Trójmieście.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d19p0f7

Podziel się opinią

Share
d19p0f7
d19p0f7
Więcej tematów