Trwa ładowanie...
d4blm9b

Kolejna próba kradzieży bankomatu na Pomorzu. Policja poszukuje sprawcy

• Dwóch mężczyzn ukradło w Pruszczu bankomat
• Policja: sprawcy załadowali go na samochód i uciekli
• Jednego ze sprawców zatrzymano, poszukiwania drugiego trwają
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejna próba kradzieży bankomatu na Pomorzu. Policja poszukuje sprawcy
(Policja pomorska)
d4blm9b

- Dyżurny komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację, że mężczyźni włamują się do jednego ze sklepów na terenie powiatu. Natychmiast wysłał w to miejsce patrol policji. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że nieznani sprawcy poruszający się srebrnym samochodem włamali się do sklepu, a z jego wnętrza ukradli bankomat. Sprawcy załadowali go na samochód i uciekli - informuje asp. szt. Marzena Szwed-Sobańska, oficer prasowy pruszczańskiej komendy.

Natychmiast wprowadzono blokadę dróg lokalnych i rozpoczęto pościg. W efekcie policjantom udało się zatrzymać kierującego pojazdem sprawcę. Drugi z mężczyzn zdołał uciec. Funkcjonariusze zabezpieczyli skradziony bankomat oraz samochód, którym był transportowany. Specjaliści z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku zabezpieczyli wszelkie ślady tego przestępstwa. Policjanci ustalają tożsamość drugiego z mężczyzn, który brał udział w kradzieży.

- Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - dodaje Szwed-Sobańska.

d4blm9b

Ostatni raz do próby kradzieży pieniędzy z bankomatu doszło na początku grudnia w Gdańsku. Mieszcząca się przy jednym z marketów maszyna została wysadzona. Obudzenie hukiem mieszkańcy zaalarmowali policjantów. Spłoszonym złodziejom nie udało się skraść pieniędzy.

Dlaczego ataki na bankomaty są coraz popularniejsze? Odpowiedź jest prosta, sprawcy mniej ryzykują. Szacuje się, że napełniona banknotami maszyna może zawierać nawet milion złotych. Próbując skraść jej zawartość ryzykuje się maksymalnie rok więzienia. W wypadku napadu na bank przewidywana kara to minimum trzy lata pozbawienia wolności.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4blm9b

Podziel się opinią

Share
d4blm9b
d4blm9b
Więcej tematów