placeholder_1o0eac

Kolej zostawiła nastolatków w szczerym polu w Małopolsce

Przewozy regionalne miały zostawić nieletnich pasażerów tuż przed północą w szczerym polu. Nie mieli opieki ani transportu. Jak twierdzą ich rodzice, do takiej sytuacji doszło w środę w Dulowej, w drodze pomiędzy Katowicami i Krakowem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Autobus nie zabrał nastolatków, bo mieli rowery
Autobus nie zabrał nastolatków, bo mieli rowery (PAP, Fot: Wojtek Jargiło)
placeholder_1o0eac

W środę wieczorem kilku nastolatków w wieku 16 lat wracało pociągiem z obozu rowerowego. Jechali z Katowic do Krakowa, gdzie mieli ich odebrać rodzice. Na trasie doszło jednak do wykolejenia wagonu towarowego. Pociąg, którym jechali nastolatkowie, stanął w szerzym polu niedaleko Dulowej (woj. małopolskie) - rmf24.pl.

Przewozy Regionalne wysłały po podróżnych autobus zastępczy. Jak mówią rodzice, kierowca nie chciał zabrać rowerów, chociaż dzieci wykupiły bilety na ich przewóz.

- Jak podjechał autokar, dostaliśmy informację, że pojazd jest jeden i dzieci z rowerami nie zabierze. Organizowaliśmy szybko pomoc. Nieciekawa sytuacja zostać samemu, w ciemną noc - powiedziała rmf24.pl matka jednego z pasażerów.

placeholder_1o0eac

Spółka Przewozy Regionalne zapewniła, że zbada tę sytuację.

- Przyjęliśmy zgłoszenie, po wyjaśnieniu zdarzenia będziemy mogli podać przyczynę takiej sytuacji - powiedział rzecznik Przewozów Regionalnych Dominik Lebda.

Źródło: rmf24.pl

placeholder_1o0eac

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

placeholder_1o0eac
placeholder_1o0eac