Trwa ładowanie...

Kolarskie święto już w ten weekend na krakowskich Błoniach

Już ponad tysiąc osób zapisało się do startu w Skandia Maraton Lang Team w Krakowie, ale kolejni chętni mogą jeszcze dołączyć. Wystarczy przyjść w najbliższą sobotę na krakowskie Błonia i dołączyć do kolarskiego święta.
Share
Kolarskie święto już w ten weekend na krakowskich Błoniach
Źródło: Materiały prasowe, Fot: Scandia Maraton Lang Team
duukw00

Skandia Maraton Lang Team to jeden z najpopularniejszych cykli maratonów rowerowych w Polsce. Do tej pory udział zgłosiło ponad tysiąc osób, kolejni chętni mogą się rejestrować na krakowskich Błoniach w miasteczku rowerowym.

- Krakowska edycja cyklu Skandia Maraton Lang Team stała się już niemal koronną imprezą tej rywalizacji, tak jak ostatni etap z metą na Rynku Głównym w Tour de Pologne. Mamy od lat dwa wspaniałe kolarskie wydarzenia. Świetnie się uzupełniamy i wspieramy z ogromną korzyścią dla całego środowiska miłośników jazdy na rowerze, zarówno w wyczynowym jak i amatorskim wymiarze – mówił podczas konferencji prasowej dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Krzysztof Kowal.

Dla osób, które chciałby biernie wspierać kolarzy, przygotowano strefę Pozytywnych Obrotów - społecznej akcji, która ma na celu zwrócenie uwagi na problem bezpieczeństwa rowerzystów na drogach.

duukw00

- Każdy chętny może zajrzeć do strefy i na trenażerze przejechać dowolny dystans. Każdy kilometr nakręcony w ramach akcji to pakiet bezpieczeństwa dla młodych rowerzystów i pieszych w regionie – poinformowali Wirtualną Polskę organizatorzy

Impreza rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie 8 na Błoniach. Uczestnicy wystartują w 29 kategoriach wiekowych. Aby wziąć udział w imprezie, wystarczy mieć rower i kask, o resztę zadbają organizatorzy.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

duukw00

Podziel się opinią

Share
duukw00
duukw00
Więcej tematów