Trwa ładowanie...
d3o9cdd

Kobieta z plakatu ISIS ma dość walki. Chce wrócić do domu, bo zabili jej męża

49-letnia Sally Jones z Kent w Wielkiej Brytanii marzy o tym, żeby wrócić z Syrii. Od kilku lat była tam wojowniczką ISIS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobieta z plakatu ISIS ma dość walki. Chce wrócić do domu, bo zabili jej męża
(Twitter)
d3o9cdd

Kobieta o planach powiedziała żonie innego islamskiego bojownika. Ta rozmawiała o Jones z reporterem Sky News. Brytyjka chce wrócić do ojczyzny, bo w 2015 roku jej mąż został zabity podczas nalotu dronem. Na opuszczenie Syrii nie pozwalają jej jednak bojownicy ISIS. W kraju natomiast czeka ją surowy sąd i najprawdopodobniej dożywocie. Zostałaby oskarżona o wspieranie terrorystów i planowanie zamachów razem ze swoim mężem. Na filmach ISIS twierdziła, że z chęcią stałaby się zamachowcem-samobójcą.

Wiem, co robię. Raj ma swoją cenę i mam nadzieje, że [zamach samobójczy] będzie tą, którą zapłacę – mówiła Jones

Sally Jones to była gitarzystka punkowa. *W 2013 roku przeszła na islam i niewiele później razem z mężem oraz 11-letnim synem wyjechała do Syrii. Zamieszkali w mieście Raqqa. Planowali razem kilka zamachów. *Mieli porwać amerykańskiego żołnierza i nagrać jego ścięcie. Chcieli też przeprowadzić zamach w jakimś klubie nocnym czy na koncercie. W wyniku strzelaniny miały zginąć setki ludzi.

d3o9cdd

Zobacz też: "Terroryści nie mają religii". Imamowie nie pochowają zamachowców.

Jones jest dobrze znana terrorystom. Kobieta pojawiała się na plakatach ISIS. Była ubrana w czarno-białą suknię. W rękach trzymała broń.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d3o9cdd

Podziel się opinią

Share
d3o9cdd
d3o9cdd
Więcej tematów