Trwa ładowanie...
mon

Koalicja Obywatelska chce sprawdzić zakup F-35 przez MON. Jest wniosek do NIK

- Jest to największy kontrakt zbrojeniowy, a my mamy zero informacji na temat tego zakupu - tak o zakupie samolotów F-35 mówi Czesław Mroczek z Koalicji Obywatelskiej. Jego partia złoży do NIK wniosek o kontrolę w trybie pilnym.

Share
Koalicja Obywatelska chce sprawdzić zakup F-35 przez MON. Jest wniosek do NIK
Źródło: East News
d2f1dhh

Szef MON Mariusz Błaszczak zapowiedział, że w piątek w Dęblinie zostanie podpisana umowa na kupno 32 wielozadaniowych samolotów F-35 dla polskich sił powietrznych. Umowa opiewa na 4,6 mld dolarów i budzi wątpliwości opozycji.

Czesław Mroczek, wiceszef sejmowej komisji obrony w rozmowie z PAP zapowiedział, że Koalicja Obywatelska złoży do NIK wniosek o kontrolę tego zakupu w trybie pilnym.

d2f1dhh

- Jest to największy kontrakt zbrojeniowy, a my mamy zero informacji na temat tego zakupu. Dlatego taka kontrola jest niezbędna, żebyśmy mogli pozyskać na ten temat jakieś informacje. Chcemy poznać, jakie były przesłanki tej decyzji i czy z formalnego punktu widzenia przeprowadzono wszystkie niezbędne procedury poprzedzające zakup. Mam wątpliwości, czy przeprowadzona została faza analityczno-koncepcyjna, analiza rynku, sprawdzenie jaka jest dostępność potrzebnych nam samolotów i jak doszło do wyboru samolotu, który Polska zakupi - powiedział Mroczek.

Zobacz też: Ryszard Terlecki pisze o zmianach w PO. Jest reakcja i zakład ws. wyborów prezydenckich

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2f1dhh

Podziel się opinią

Share
d2f1dhh
d2f1dhh
Więcej tematów