Kłótnia w TV Republika o katastrofę smoleńską. Prof. Bogusław Wolniewicz przerwał rozmowę

• Ostre spięcie w programie TV Republika
• Prof. Bogusław Wolniewicz pokłócił się z Ewą Stankiewicz o katastrofę smoleńską
• Dziennikarka przekonywała, że polski prezydent został zabity
• Wolniewicz: powtarza pani karygodną bujdę
• Profesor przerwał wywiad
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miejsce katastrofy Tu-154M pod Smoleńskiem.
Miejsce katastrofy Tu-154M pod Smoleńskiem. (AFP, Fot: Natalia Kolesnikova)

Podczas realizacji programu "Otwartym tekstem" w Telewizji Republika doszło do ostrej wymiany zdań między dziennikarką Ewą Stankiewicz a profesorem filozofii Bogusławem Wolniewiczem, który często wypowiadał się również na antenie Radia Maryja. Prowadząca i jej gość pokłócili się o przyczyny katastrofy smoleńskiej.

Prof. Wolniewicz zapytał w pewnym momencie dziennikarkę, dlaczego uważa, że jesteśmy zagrożeni przez Rosję? Prowadząca wywiad odpowiedziała, że na podstawie ataku na Polskę 10 kwietnia 2010 r. i zabicia polskiego prezydenta. Stankiewicz dodała podczas rozmowy, że "nie jest kwestią wiary, a faktów", że na pokładzie prezydenckiego samolotu doszło do serii eksplozji.

Gość programu TV Republika nazwał to "karygodną bzdurą". - Nie ma pani nawet cienia dowodu. (...) Domniemanie podejrzanych profesorków sprowadzonych z Ameryki, pies z kulawą nogą o nich nie słyszał - mówił z kolei prof. Wolniewicz.

Stankiewicz obstawała jednak, że wydarzenia ze Smoleńska były atakiem, a nie wypadkiem, i przytaczała swoje argumenty.

Według prof. Wolniewicza oskarżenia kierowane w stronę Rosji przez dziennikarkę są "działaniem na szkodę Polski, bo to jest szczucie opinii rosyjskiej przeciwko Polakom".

Taki spór trwał kilka minut, po czym prof. Wolniewicz zakończył wywiad i przeprosił widzów.

Nagranie audio rozmowy zostało zamieszczone na koncie Ewy Stankiewicz na YouTube. Spór między dziennikarką i jej rozmówcą można śledzić od ok. 19 minuty.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.