Trwa ładowanie...
11-06-2008 11:05

Klinika horroru: ponad 20 podejrzanych zgonów

Nawet ponad 20 osób mogli uśmiercić lekarze z
prywatnej kliniki w Mediolanie, gdzie ujawniono gigantyczny
skandal. Aresztowano 14 medyków.

Share
Klinika horroru: ponad 20 podejrzanych zgonówŹródło: AFP
d15yc4z

O nowych wstrząsających ustaleniach śledztwa w sprawie "kliniki horroru" pisze włoska prasa.

Lekarze z placówki o nazwie Santa Rita przeprowadzali dziesiątki niepotrzebnych, całkowicie nieuzasadnionych czy wręcz szkodliwych operacji, by wyłudzić zwrot kosztów z narodowego funduszu zdrowia.

Usuwano pacjentom organy, których nie należało wycinać, na przykład płuca u osób chorych na gruźlicę. Usuwali także zupełnie zdrowe organy twierdząc, że jest to konieczne ze względu na rozwijający się nowotwór.

d15yc4z

Ze śledztwa wynika, że 86 osób doznało uszczerbku na zdrowiu w rezultacie zabiegów, przeprowadzonych w klinice.

Dotychczas - według ustaleń dochodzenia - pięć przypadków można zakwalifikować jako umyślne zabójstwa. Jednak liczba podejrzanych zgonów jest znacznie większa i według dziennika "Il Giornale" wynosi około 25.

"Corriere della Sera" pisze zaś o około 20 zgonach, które trzeba wyjaśnić. Mediolańska gazeta informuje, że prowadzący dochodzenie zwrócili uwagę na wyjątkowo wysoki, znacznie przekraczający średnią, wskaźnik zgonów w klinice Santa Rita.

We Włoszech informacje o "klinice potworności" wywołały wstrząs. Jest on tym większy, że prasa ujawniła zapisy podsłuchanych rozmów lekarzy, którzy w cyniczny sposób rozmawiają o traktowaniu pacjentów, drwią z ich życia i ustalają szczegóły oszukańczych operacji.

Sylwia Wysocka

d15yc4z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15yc4z
d15yc4z
Więcej tematów