Trwa ładowanie...
d27rfcz

Kłęby dymu nad Łęgiem. Spokojnie, to tylko testy

W Łęgu trwają testy nowej instalacji przed wprowadzeniem wygórowanych norm środowiskowych, dlatego nad elektrociepłownią będzie można zobaczyć kłęby unoszącego się dymu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kłęby dymu nad Łęgiem. Spokojnie, to tylko testy
(Materiały prasowe, Fot: EDF)
d27rfcz

Do końca roku, z różnym natężeniem, nad kominami w Łęgu będzie można zaobserwować kłęby unoszącego się dymu. Ale - jak uspokaja przedstawiciel elektrociepłowni - wszystko jest pod kontrolą.

- To para wodna, która będzie się wydobywała w ramach testów nowej instalacji. Ma to związek z wprowadzeniem nowych norm środowiskowych w 2016 roku. Dzięki wprowadzonym zmianom i modernizacji instalacji, emisje tlenków siarki zmniejszą się pięciokrotnie, a tlenków azotu trzykrotnie. Zmniejszy się również pięciokrotnie ilość emitowanego do atmosfery pyłu – przekazał Wirtualnej Polsce Krzysztof Krukowski, rzecznik prasowy krakowskiego EDF.

Przedstawiciel spółki tłumaczy, że dzięki zmianom, udało się dostosować do norm środowiskowych, a nowe instalacje odsiarczania i odazotowania spalin dla krakowskiej elektrociepłowni wpłyną znacząco na poprawę jakości powietrza w całej Małopolsce.

- Dla zobrazowania przedstawię to tak – w domach palimy co się da i wszystko trafia bez filtrów do atmosfery. U nas, przed wprowadzeniem zmian, filtrowaliśmy 99,98 proc. Teraz zwiększyliśmy jakość pięciokrotnie – dodaje Krukowski.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d27rfcz

Podziel się opinią

Share
d27rfcz
d27rfcz
Więcej tematów