Trwa ładowanie...

"Kino na Granicy" - czyli filmowe święto czesko-polskie

Jak co roku w długi majowy weekend, miasta nad Olzą zamieniły się w filmowe centrum Śląska. Po obu stronach rzeki odbywa się 17. edycja Przeglądu Filmowego Kino na Granicy, które potrwa do 3 maja. Filmy będą prezentowane w Cieszynie i Czeskim Cieszynie.
Share
"Kino na Granicy" - czyli filmowe święto czesko-polskie
Źródło: Facebook / Kino Na Granicy
d3gyzk9

Ponad sto filmów, sekcje tematyczne oraz kilka filmowych wspomnień - to czeka na tegorocznych uczestników „Kina Na Granicy”.

- Ta edycja Kina na Granicy to aż sześć filmowych retrospektyw, dwa cykle tematyczne, przegląd czeskich, polskich i słowackich nowości, a także filmowe niespodzianki z Węgier i Ukrainy. Wszystko to tradycyjnie połączone ze spotkaniami z naszymi filmowymi gośćmi – przekazali organizatorzy „Kina Na Granicy”.

Poza filmowymi atrakcjami, na uczestników czekają koncerty, wystawy i spotkania literackie. Wśród najbardziej wyczekiwanych gości będzie Dorota Masłowska i jej elektroniczny performance.

d3gyzk9

Wszystko to w jednym mieście, przedzielonym Olzą – po czeskiej i polskiej stronie, z dala od konurbacji górnośląskiej.

- Z Katowic najszybciej można się dostać korzystając z usług BusBrothers, która w okresie od 1 do 3 maja będzie kursować zgodnie z tygodniowym rozkładem jazdy. Z Krakowa do Cieszyna dostaniecie się m.in. busami i autobusami firmy Interpalm, a także: Trafline oraz Lajkonik Bus (przez Tychy oraz Bielsko-Białą). Jeśli planujecie podróż pociągiem do Bielska-Białej, a następnie busem lub autobusem do Cieszyna to polecamy także usługi firmy Jka Bus - przekazali organizatorzy.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3gyzk9

Podziel się opinią

Share
d3gyzk9
d3gyzk9
Więcej tematów