Qaqwqwrqw

Kiepskie wieści dla rządu i premiera. Najnowszy sondaż

Najnowszy sondaż pokazuje spadek notowań zarówno rządu PiS, jak i samego premiera Mateusza Morawieckiego. Jak wynika z sondażu Kantar Public, aż 47 proc. badanych negatywnie ocenia pracę rządu, a 44 proc. nie jest zadowolonych z pracy premiera. Tylko Andrzej Duda częściej oceniany jest dobrze niż źle.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy sondaż
Nowy sondaż (East News)
Qaqwqwrqw

Jak podaje RMF FM, powołując się na PAP, w kwietniu więcej badanych ocenia pracę rządu negatywnie (47 prov.) niż pozytywnie (40 proc.). 13 proc. ankietowanych nie ma ma zdania na ten temat.

Podobnie jest z oceną pracy premiera Mateusza Morawieckiego. 44 proc. nie ma dobrego zdania na ten temat i wystawia mu ocenę negatywną. 42 proc. badanych oceniło go pozytywnie.

Prezydent Andrzej Duda natomiast jest oceniany najlepiej. Z jego pracy zadowolonych jest 46 proc. respondentów. Przeciwnego zdania jest 43 proc. badanych. 11 proc. nie ma zdania na ten temat.

Qaqwqwrqw

Trzeba zwrócić uwagę, że w każdym przypadku zwiększył się w stosunku do marca odsetek osób niezadowolonych.

Sondaż poparcia. PiS triumfuje

Według ostatniego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN, najwyższym poparciem Polaków wciąż cieszy się Prawo i Sprawiedliwość, które nieznacznie wyprzedza Koalicję Europejską. Uwagę zwraca również dobry wynik Konfederacji, która ponownie przekroczyła próg wyborczy.

Qaqwqwrqw

Gdyby wybory do europarlamentu odbyły się dziś, PiS mogłoby liczyć na 38 proc. głosów. KE wskazało 35 proc. respondentów. Na trzecim miejscu uplasowała się Wiosna Roberta Biedronia z 10-procentowym wynikiem.

Według sondażu, swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego wprowadziłby także Kukiz'15, cieszący się poparciem 6 proc. badanych. "Nad kreską" znalazła się także Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy (5 proc.). To kolejne badanie, które daje antyunijnemu ruchowi wynik powyżej progu wyborczego.

WP.PL
Podziel się

Zobacz także: Zalewska i Szydło w europarlamencie? Sikorski: mam z tymi paniami problem

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw