Trwa ładowanie...

Kiedy powrót do szkół klas I-III? Minister podał datę

Od poniedziałku zostaną ponownie otwarte przedszkola i żłobki. Pojawiają się jednak pytania, co ze starszymi dziećmi, które wciąż uczą się z domu. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział, że wszystko zależy od aktualnej sytuacji pandemicznej. Wskazał też wstępną datę powrotu uczniów klas I-III do szkół.

Share
Kiedy klasy I-III wrócą do szkół? Minister podał datę (East News)
Kiedy klasy I-III wrócą do szkół? Minister podał datę (East News)
d3ucsok

O planach resortu edukacji w związku z pandemią Czarnek mówił w TVN24. Zapewnił, że ministerstwo na bieżąco analizuje sytuację związaną z koronawirusem.

Minister był pytany czy jest szansa, by uczniowie klas I-III wrócili do szkół 26 kwietnia. "Mamy taką nadzieję, dlatego te obostrzenia i tą naukę zdalną przesunęliśmy o tydzień jeszcze, (...) mając nadzieję, że sytuacja pandemiczna pozwoli nam w perspektywie tygodnia na podejmowanie tych dobrych decyzji - powiedział.

d3ucsok

Dodał, że decyzje o powrocie uczniów do nauki stacjonarnej jest uzależniona od tego jak w najbliższym czasie będą kształtować "dynamika koronawirusa".

Sondaż niekorzystny dla PiS. Patryk Jaki: Ibris kłamie

- Nie sama liczba zakażeń jest decydująca, tylko sytuacja w służbie zdrowia i wydolność w służbie zdrowia. Widzimy od kilku dni i słyszymy dobre informacje pośród morza tych złych informacji, dotyczących koronawirusa, że i miejsc w szpitalach jest coraz więcej i respiratorów jest coraz więcej. Jeśli to się utrzyma, to będzie wskaźnik i wskazówka, by podejmować dobre decyzje w oświacie - mówił.

Matury 2021. Co z egzaminami?

Pytany o przygotowania do zbliżających się matur, minister przekazał, że trwają rozmowy na temat testowania pod kątem koronawirusa i szczepienia młodzieży. - Będziemy we wtorek mieli długie posiedzenie razem z członkami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i znów z Radą Konsultacyjną ds. Bezpieczeństwa w Edukacji i będziemy analizować wszystkie przesłanki – dodał.

d3ucsok

Zaznaczył jednak, że w pierwszej kolejności powinny być szczepione najstarsze roczniki.

Dopytywany czy zatem przed początkiem egzaminów należałoby przetestować maturzystów na obecność COVID-19 Czarnek odparł, że "jest to jeden z pomysłów" . "Będziemy o tym rozmywać w przyszłym tygodniu" - dodał.

Przeczytaj także:

d3ucsok

Źródło: PAP/TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ucsok

Podziel się opinią

Share
d3ucsok
d3ucsok
Więcej tematów