Trwa ładowanie...

Kibole z Krakowa przemycali imigrantów z Syrii. Grupa przestępcza rozbita

Dziesięć osób zatrzymała w Krakowie śląska Straż Graniczna. Grupa zajmowała się przemytem imigrantów z krajów arabskich do państw Europy Zachodniej. Podejrzani usłyszeli już zarzuty.
Share
Straż Graniczna
Straż GranicznaŹródło: slaski.strazgranicza.pl, Fot: Materiały prasowe
d35j895

Zorganizowana grupa przestępcza była powiązana ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców.

Śledztwo od 2015 roku

Raciborska Straż Graniczna od dwóch lat prowadziła w tej sprawie śledztwo. Ustalono, że członkowie grupy nawiązali współpracę z arabskimi i afrykańskimi przemytnikami ludzi. Działali oni na terenie Węgier i krajów bałkańskich. Wspólnie organizowali przemyt imigrantów z Syrii, Iraku, Afganistaniu i Pakistanu do Niemiec i Austrii.

d35j895

Samochodami niedostosowanymi do przewozu ludzi transportowali jednorazowo nawet kilkadziesiąt osób. Wśród nich znajdowały się kilkuletnie dzieci. Szlak przemytniczy rozpoczynał się na Węgrzech i wiódł przez Słowację, Czechy i Polskę. Imigranci płacili przemytnikom nawet tysiąc euro za przejazd. Grupa mogła przerzucić przez granicę kilkaset osób.

Podejrzani usłyszeli zarzuty

Członkom grupy przedstawiono zarzuty, które obejmują kierowanie oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej, organizowanie imigrantom nielegalnego przekraczania granic oraz przestępstwo fałszowania dokumentów. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Polsko-niemiecka współpraca

Rozbicie grupy było możliwe dzięki ścisłej współpracy polskich i niemieckich służb. Powołana została wspólna grupa dochodzeniowo-śledcza. W zatrzymaniach na terenie Krakowa brali udział przedstawiciele służb niemieckich.

Źródło: slaski.strazgraniczna.pl

d35j895

Podziel się opinią

Share
d35j895
d35j895
Więcej tematów