Trwa ładowanie...
d9x1i7f

Kibicu, pomóż oczyścić okolice muzeum Jana Pawła II

• Powstał apel do kibiców Cracovii i Wisły, by pomogli oczyścić zabytkowy mur w okolicy muzeum Jana Pawła II
• Przez lata był on dla obu drużyn miejscem walki na wulgarne hasła
• Mur należy do starszej pani, której nie stać na oczyszczenie cegły przed ŚDM
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kibicu, pomóż oczyścić okolice muzeum Jana Pawła II
(WP.PL, Fot: Robert Kulig)
d9x1i7f

Pogromcy Bazgrołów zachęcają kibiców dwóch krakowskich klubów piłkarskich - Wisły i Cracovii, aby zrobili wielką "ściepę" i zapłacili za oczyszczenie muru, który znajduje się w okolicy Muzeum Jana Pawła II na ulicy Tynieckiej. Szef Pogromców Bazgrołów, Waldemar Domański, zaproponował, żeby kibice wsparli będącą już w podeszłym wieku właścicielkę muru i sfinansowali naprawę.

- Od wielu lat ten zabytkowy mur atakowany jest sprayami przez sympatyków zwaśnionych krakowskich klubów piłkarskich. Jedni i drudzy zamieszczają na nim wulgarne napisy, traktując to miejsce jako swoistą tablicę ogłoszeń - wyjaśniają organizatorzy akcji.

- W konsekwencji ich działań, cegły i kamień wymagają remontu. Koszt inwestycji to 6-10 tys. złotych. W kontekście zbliżającej się wizyty papieża Franciszka należy bezwzględnie usunąć te bazgroły. Można bez trudu przewidzieć, że Muzeum Jana Pawła II będzie w tych dniach oblegane przez pielgrzymów z całego świata. Miasto nie może sfinansować tego remontu, bo mur należy do osoby prywatnej, a starszej pani, która jest emerytką, na to nie stać. Pogromcy Bazgrołów chętnie pomogą w organizacji owej "ściepy" - przekonują pomysłodawcy akcji.

Szczegółowe informacje na temat przedsięwzięcia można znaleźć na stronie sciepakibica.pl

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d9x1i7f

Podziel się opinią

Share
d9x1i7f
d9x1i7f
Więcej tematów