Kibice walczą o pomoc dla polskich domów dziecka: "KolorujeMy!"

Kibice z całej Polski złączyli swoje siły, by wyremontować polskie domy dziecka. Remonty wiążą się z kosztami, które niejednokrotnie przekraczają możliwości finansowe placówek. Kibice założyli się więc z firmami budowlanymi oraz producentami materiałów budowlanych, że uda im się uzbierać 188 881 "lubię to" na jednym z popularnych portali społecznościowych. Termin zakładu mija dzisiaj, 9 sierpnia. Akcja odbywa się pod hasłem "KolorujeMy". Dzieci czekają na pomoc internautów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kibice zorganizowali się, by pomóc polskim domom dziecka
Kibice zorganizowali się, by pomóc polskim domom dziecka (PAP, Fot: Paweł Supernak)

Ta wyjątkowa inicjatywa złączyła już kibiców konkurujących drużyn. - To pokazuje, że łączą nas wspólne priorytety, że kibicie potrafią jednoczyć się dla wyższych celów. Wszystko zaczęło się w Poznaniu właśnie od pomysłu kilku kibiców i wolontariuszki z polskiego oddziału "Habitat dla Ludzkości" - opowiada, zaangażowany w akcję, Kay Lancucki. Organizatorami akcji są Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców oraz serwis społecznościowy HabitatON.

W przedsięwzięcie włączyli się również muzycy oraz liczne kluby sportowe w Polsce. Wszystkie zadania związane z akcją wykonują wolontariusze. Za swoje zaangażowanie i pracę nie dostają żadnego wynagrodzenia.

Do końca zakładu pozostały jedynie 24 godz. Kibicom brakuje ponad 3 000 "lubię to". - Zachęcamy do odwiedzenia portalu i wyszukania nas, warto włożyć ten minimalny wysiłek w pomoc dzieciom z domów dziecka. Ich świat zasługuje na nasze zaangażowanie, więc pomagajmy - dodaje Jerzy Byczyński z Patriae Fidelis, stowarzyszenia patriotycznego Polaków w Wielkiej Brytanii, które również wspiera akcję "KolorujeMy".

Celem organizatorów jest wyremontowanie minimum 3 domów dziecka. Akcję można wspierać pod adresem: https://www.facebook.com/Kolorujemy

Katarzyna Szewczuk, Wirtualna Polska

Polub WP Wiadomości