Trwa ładowanie...
d4if6b9
d4if6b9

Kazimierz Kutz: TVP od razu została przechwycona przez polityków

Mając nazwę Telewizji Publicznej, ona nigdy taką nie była. Od razu została przechwycona przez polityków. To było oszustwo od początku - mówił w #dziejesienazywo były senator Kazimierz Kutz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4if6b9

Zapowiedzi PiS dotyczące neutralnych światopoglądowo mediów narodowych nazywa "mistyfikacją". - Państwo Kaczyńskiego jest oparte na doktrynie katolicko-historycznej, która ma stworzyć nowy model obywateli. Tak ważna jest dla nich TVP, bo to środek, który będzie miał największy wpływ na społeczeństwo. Da im możliwość rządzenia duszami. Już Lenin powiedział, że kino jest najważniejszą ze sztuk, a nowoczesny polityk wie, że media są najważniejsze - tłumaczył Kutz.

Dlatego, jego zdaniem, PiS brutalnie podporządkowuje sobie teraz media publiczne. - Oni nikogo nie dopuszczą do robienia innej kultury. Został już przejęty PISF. Do grona ekspertów została wprowadzona cała grupa prawicowych, najbardziej zajadłych dziennikarzy - stwierdził.

- Już żadna "Ida" [nie powstanie - przyp.red.], a jednocześnie rodzi się film męczeński, który będzie wyciągany jako rodzaj Smoleńska wobec filmowców - uważa Kutz.

d4if6b9

Podziel się opinią

Share
d4if6b9
d4if6b9
Więcej tematów