Trwa ładowanie...
dy1d1cj

Katastrofa smoleńska. Ruszają kolejne ekshumacje

Jeszcze w tym miesiącu śledczy mają wydobyć z grobów dwa kolejne ciała ofiar katastrofy smoleńskiej. Przerwane kilka tygodni temu czynności mogą zostać wznowione w ciągu najbliższych dni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katastrofa smoleńska. Ruszają kolejne ekshumacje
(PAP/EPA, Fot: SERGEI CHIRIKOV)
dy1d1cj

Jak informuje rmf24.pl, ekshumowane mają być szczątki ofiar pochowane w Warszawie i we Wrocławiu. Rodziny zostały już poinformowane o planach prokuratury.

O zamiarach ekshumowania ofiar katastrofy smoleńskiej Prokuratura Krajowa donosiła w czerwcu ubiegłego roku. Czynności rozpoczęto w połowie listopada - ekshumowano wówczas Lecha i Marię Kaczyńskich następnie m.in. - Stefana Melaka, Tomasza Mertę, Aleksandra Szczygłę, Edwarda Duchnowskiego, Janinę Natusiewicz-Mirer, Ewę Bąkowską i Dariusza Michałowskiego - w sumie 11 osób.

W trakcie ekshumacji potwierdzono zamianę ciał podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Mariusza Handzlika i b. prezesa PKOI Piotra Nurowskiego.

dy1d1cj

Poza ciałami osób już wcześniej ekshumowanych (w latach 2011-2012) i tymi, które zostały skremowane, ekshumowane mają zostać jeszcze 72 ofiary katastrofy. Jednak, jak pisaliśmy tutaj, w ubiegłym tygodniu prokuratura poinformowała, że czynności nie zakończą się do końca tego roku. Zespół prokuratorów nadal czeka na opinie biegłych dotyczące wyników ekshumacji, które dotąd przeprowadzono.

Szczegółowe ustalenia prokuratury po analizach wykonywanych przez biegłych patomorfologów nie są znane. Wiadomo tylko, że ekspertyzy są bardzo skomplikowane i czasochłonne.

dy1d1cj

Podziel się opinią

Share
dy1d1cj
dy1d1cj
Więcej tematów