Trwa ładowanie...

Katastrofa na morzu. Wielu zaginionych po zderzeniu statków

Tragedia wydarzyła się na Morzu Wschodniochińskim. Trwa akcja ratownicza.

Share
Katastrofa na morzu. Wielu zaginionych po zderzeniu statków
Źródło: Twitter, fot: China Global Television Network
d3qzpuu

32 osoby są zaginione po zderzeniu frachtowca ze zbiornikowcem. Pierwsza jednostka - CF Crystal - jest zarejestrowana w Hongkongu, druga - Sanchi - w Panamie. Chińskie Ministerstwo Transportu podaje, że statki zderzyły się około 300 kilometrów na wschód od ujścia rzeki Jangcy.

Na statku Sanchi wybuchł gigantyczny pożar. Jednostka mocno przechyliła się na prawą burtę. Wszyscy zaginieni to marynarze ze zbiornikowca, wśród nich jest 30 Irańczyków i dwóch obywateli Bangladeszu.

W katastrofie ucierpiał również statek CF Crystal. Jego 21-osobowa załoga jest jednak już bezpieczna na pokładach łodzi patrolowych wysłanych na miejsce zderzenia - informuje China Global Television Network.

W akcji ratowniczej bierze udział wiele chińskich jednostek. Wśród nich łodzie policyjne, statki ratownicze i wspomagające poszukiwania. Strażacy z Szanghaju mają pomóc w ugaszeniu ogromnego pożaru na zbiornikowcu. Do akcji ratowniczej dołączyła Korea Południowa, która wysłała w okolice miejsca katastrofy okręt i samolot.

Zobacz także: Wielki wycieczkowiec w Gdyni

274-metrowy Sanchi miał dostarczyć paliwo z Iranu do Korei Południowej. Z kolei 225-metrowy CF Crystal przewoził 64 tysiące ton zboża ze Stanów Zjednoczonych, które miało trafić do prowincji Guangdong w Chinach.

d3qzpuu

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d3qzpuu

Podziel się opinią

Share
d3qzpuu
d3qzpuu
Więcej tematów