Trwa ładowanie...
d19apgh

"Katastrofa ekologiczna" na Pomorzu? Elektrownia spuściła wodę z jeziora Głębokie

Elektrownia spółki Energa OZE w trakcie prac remontowych znacząco obniżyła poziom jeziora Głębokie w województwie pomorskim. Mieczysław Struk marszałek województwa zaznaczył, że grozi to "katastrofą ekologiczną". Spółka odpiera wszelkie zarzuty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
 Elektrownia spuściła wodę z jeziora Głębokie. Marszałek ostrzega, że grozi to "katastrofą ekologiczną"
Elektrownia spuściła wodę z jeziora Głębokie. Marszałek ostrzega, że grozi to "katastrofą ekologiczną" (East News)
d19apgh

Mieczysław Struk: Spółka spuściła nadmierną ilość wody na potrzeby napędzania turbin elektrowni

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk zarzucił spółce Energa OZE, że podczas prac remontowych spuszczono z jeziora Głębokie zbyt dużo wody, co grozi katastrofą ekologiczną. - Wygląda na to, że elektrownia wodna w Gałęźni Małej, należąca do spółki Energa, nomen omen spółki Energa OZE (ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII), doprowadziła właśnie do niebezpiecznej z punktu widzenia ekologii sytuacji, a być może katastrofy ekologicznej - napisał Struk w mediach społecznościowych. Dodał, że nagłe spuszczenie nadmiernej ilości wody z jeziora Głębokiego wykonane zostało na potrzeby napędzania turbin elektrowni.

Zdaniem marszałka brzegi jeziora cofnęły się o kilka metrów, odsłaniając dno. Oznacza to śmierć "tysięcy organizmów", a powstała masa rozkłada się "powodując fetor i tworząc zagrożenie dla środowiska i to nie tylko dla samego jeziora, ale i dla rzeki Słupi". Podkreślił jednocześnie, że powiadomiona została policja oraz służby środowiskowe.

d19apgh

Spółka przekonuje, że wszystkie przeprowadzone działania odbyły się zgodnie z prawem. W komunikacie poinformowała, że spuszczenie wody było "zaplanowane" i "przebiegało w tempie zgodnym z posiadanym przez spółkę pozwoleniem wodnoprawnym". Podkreślono, że "w ciągu najbliższych dni" przewrócony będzie pierwotny poziom wody.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Sztab Andrzeja Dudy zarzuca kłamstwo Rafałowi Trzaskowskiemu. Cezary Tomczyk: nie wiem, o co chodzi

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RadioZet

d19apgh

Podziel się opinią

Share
d19apgh
d19apgh
Więcej tematów