Trwa ładowanie...
d2feiyb
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kasparow już nie pogra?

Były wieloletni szachowy mistrz świata Garrij Kasparow, jeden z najwybitniejszych graczy w dziejach szachów, ogłosił w Hiszpanii zakończenie kariery zawodniczej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kasparow już nie pogra?
(AFP)
d2feiyb

41-letni champion, dysponujący nadal najwyższym rankingiem Światowej Federacji Szachowej (FIDE) na świecie, ogłosił swą decyzję w jednym z szczytowych momentów swej kariery - po dziewiątym zwyciestwie w prestiżowym turnieju w Linares, w Andaluzji na południu Hiszpanii.

Będę grał w szachy, ponieważ bardzo to lubię, ale nie będę tego robił profesjonalnie. Mogę zagrać w symultanach albo w grach błyskawicznych, ale nic poza tym - powiedział Kasparow.

Kasparow, który jest czołową postacią rosyjskiego liberalnego ugrupowania znanego pod nazwą "Komitet 2008", ma zamiar poświęcić się polityce i pisaniu książek - podało hiszpańskie radio.

Urodzony w Azedrbejdżanie Kasparow został w wieku 22 lat najmłodszym mistrzem świata w historii szachów. Utracił tytuł w 2000 roku na rzecz rosyjskiego arcymistrza Władimira Kramnika, ale mimo to zachował najwyższy na świecie ranking w ocenie FIDE.

d2feiyb

Podziel się opinią

Share

d2feiyb

d2feiyb
Więcej tematów