Trwa ładowanie...

"Kanary" w komunikacji miejskiej w Krakowie na nowych zasadach. Będą w mundurach

Po sądowych bataliach, została wyłoniona firma, która będzie kontrolowała bilety w krakowskiej komunikacji miejskiej.

Share
"Kanary" w komunikacji miejskiej w Krakowie na nowych zasadach. Będą w mundurach
Źródło: MPK
d2kzx6b

Na początku tego roku Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przeprowadził przetarg, którego celem miało być zmienienie zasad kontroli biletów Komunikacji Miejskiej w Krakowie (KMK).

Krakowska firma "Zet-Ka" zaoferowała najniższą kwotę - za czteroletnią współpracę z miastem zaoferowała 27,3 mln złotych. I to ona miała od 1 lipca przejąć obsługę w komunikacji miejskiej.

d2kzx6b

Jednak pozostałe firmy zaskarżyły wynik do Krajowej Izby Odwoławczej. Ta uznała, że zaproponowana kwota jest rażąco niska i firma została wykluczona z przetargu.

Dlatego dyrektor ZIKiT podjął decyzję o wyborze oferty firmy z Sopotu. Jeśli pozostali oferenci (za wyjątkiem wykluczonej wyrokiem sądu firmy ZET-KA) nie odwołają się od tej decyzji, to kontrole według nowych zasad będą realizowane trzy miesiące po podpisaniu umowy.

Po zmianie obsługującej firmy, w pojazdach komunikacji miejskiej, będziemy mogli zobaczyć "kanarów" w umundurowaniu. Dzięki temu będą mogli oni służyć pomocą pasażerom, którzy nie są pewni jaki bilet kupić, czy też które połączenie powinni wybrać. Przetarg przewidywał też usprawnienie nadzoru nad procesem kontroli i ułatwienie możliwości odwołania dla pasażerów.

Firma, która wygrała przetarg, swoje usługi wyceniła na 37,4 mln złotych.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2kzx6b

Podziel się opinią

Share
d2kzx6b
d2kzx6b
Więcej tematów