Trwa ładowanie...
d2hdlor
Informacja prasowa
pomorskie

Już w najbliższą sobotę w Gdańsku rozpocznie się pierwsza edycja festiwalu designu - YELLOW WEEK

Z okazji otwarcia Galerii Wnętrz City Meble (dawny TOP Shopping) w dniach 25-31 marca odbędzie się festiwal designu YELLOW WEEK – tydzień pełen inspirujących wydarzeń i niepowtarzalnych promocji. To pierwsze tego typu wydarzenie w Gdańsku poświęcone designowi, które na stałe zagości w kalendarzu trójmiejskich imprez.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Już w najbliższą sobotę w Gdańsku rozpocznie się pierwsza edycja festiwalu designu - YELLOW WEEK
(Materiały prasowe)
d2hdlor

Przez cały tydzień festiwalu YELLOW WEEK będzie można skorzystać z porad architektów wnętrz, wysłuchać wykładów tematycznych prowadzonych przez projektantów czy posłuchać muzyki na żywo, granej przez młodych i zdolnych muzyków. Każdy dzień festiwalu poświęcony został innej tematyce.

Sobota, pierwszy dzień YELLOW WEEK, to dzień warsztatów kreatywnych dla dorosłych i dzieci. Uczestnicy będą mogli odrestaurować stare krzesła, nauczyć się tworzenia moodboardów czy poznać tajniki aranżacji wnętrz z projektantkami ze Studia Loko. Niedziela to dzień, w którym odbędzie się pierwsza edycja targów BAKALIE Design, Wnętrza i Sztuka, w pełni poświęconym aranżacji wnętrz. Poniedziałek to początek, trwającego do środy, przeglądu filmów o designie. Podczas pokazów zaprezentowane zostaną najważniejsze tytuły związane z architekturą i projektowaniem, takie jak: „Eames. Architekt i malarka” czy „Urbanized”. We wtorek, dzięki współpracy ze stowarzyszeniem Inicjatywa Miasto, będzie można uczestniczyć w konferencji na temat społecznego designu i trendów w podejściu do rewitalizacji przestrzeni miejskich.

Środa poświęcona będzie food designowi - odbędą się warsztaty z food platingu prowadzone przez Edi Maciejewską, wykłady oraz spotkanie ze znanym projektantem, Gustawem Lange ze studia Lange & Lange Design. Czwartek to dzień teatru - warsztaty teatralne poprowadzi zespół Teatru Wybrzeże, partnera Galerii Wnętrz City Meble. Wieczorem zaś odbędzie się występ muzyczno–kabaretowy pt. „Czy Pani mieszka sama?” Teatru Zielony Wiatrak. W piątek będzie miała miejsce seria wykładów dotyczących nowych trendów z zakresu wyposażenia wnętrz oraz prezentacja nowości marki KLER. W ten ostatni dzień YELLOW WEEK będzie można wziąć udział w warsztatach tanecznych jazz/modern dance, a zwieńczeniem festiwalu designu będzie koncert finałowy w wykonaniu Almost Jazz Group.

d2hdlor

Przez cały tydzień w salonach Galerii Wnętrz City Meble będą również obowiązywały specjalnie promocje YELLOW WEEK, w tym promocje dzienne poświęcone konkretnej kategorii produktów.

Program festiwalu dostępny jest na www.citymeble.com. W czasie YELLOW WEEK w Galerii funkcjonować będzie punkt informacyjny festiwalu, w którym można będzie uzyskać wszystkie informacje. Na warsztaty kreatywne, z food designu, teatralne i taneczne oraz na porady architektów należy zapisać się mailowo pod wskazane na stronie internetowej adresy. Wszystkie atrakcje są darmowe i ogólnodostępne.

Z okazji festiwalu designu UBER przygotował dla wszystkich swoich nowych użytkowników darmowy przejazd o wartości do 50,00 PLN (przy rejestracji wpisujemy hasło: YELLOWWEEK).

Większość wydarzeń zaplanowanych w ramach festiwalu designu odbędzie się w Strefie Inspiracji w Galerii Wnętrz City Meble, przestrzeni dedykowanej pracy twórczej architektów i inspirujących spotkań dla wszystkich mieszkańców Trójmiasta. Znaleźć tam będzie można: kawiarnię, strefę do pracy dla architektów, przestrzeń konferencyjną i wystawową oraz sale konferencyjne. Strefa Inspiracji pełnić będzie również funkcję promocji sztuki użytkowej. A to wszystko pod jednym dachem z częścią handlową Galerii Wnętrz City Meble, w której znalazło się ponad 70 lokali z asortymentem wyposażenia wnętrz.

d2hdlor

PARTNERAMI FESTIWALU designu YELLOW WEEK zostały: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa, Kino Pro, stowarzyszenie Inicjatywa Miasto oraz Organizator targów Bakalie.

PATRONATY MEDIALNE nad wydarzeniem objęły: portal trójmiasto.pl, Gazeta Wyborcza oraz Radio Gdańsk.

Adres wydarzenia:
Galeria Wnętrz City Meble (dawny TOP Shopping)
Gdańsk, al. Grunwaldzka 211

d2hdlor

Podziel się opinią

Share

d2hdlor

d2hdlor
Więcej tematów