Trwa ładowanie...
d3agz60

Jurek Owsiak: Jacek Kurski zdobywcą tegorocznego pumeksu z serduszkiem - antynagrody WOŚP

Tegoroczną antynagrodę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pumeks z serduszkiem, dostanie prezes TVP Jacek Kurski - poinformował w Radiu Zet szef WOŚP, Jerzy Owsiak. W zeszłym roku, pierwsze w historii takie "wyróżnienie" otrzymał poseł PiS Stanisław Pięta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Owsiak
Jerzy Owsiak (Newspix, Fot: Damian Burzykowski)
d3agz60

- Pan Jacek Kurski jest laureatem pumeksu za niesamowity upór, aby nie grać z Orkiestrą. Jego upór był tak silny, że dopiął swego. Jest człowiekiem konsekwentnym, który od początku do końca nie chciał z nami grać - mówił w Radiu Zet Owsiak, tłumacząc przyznanie "nagrody" Kurskiemu. Szef Orkiestry zapewnił jednak, że sprzęt kupiony za pieniądze zebrane podczas WOŚP jest gotowy na pomoc, gdyby prezes Telewizji Publicznej jej potrzebował.

W tym roku Telewizja Publiczna nie transmitowała finału WOŚP po raz pierwszy od początku istnienia akcji, czyli od 25 lat. Relacjonowanie tematu przejął TVN. Internauci zwrócili uwagę, poza tym, że w TVP nie było transmisji z jubileuszowego finału WOŚP, to całą akcję niemal pominięto także w serwisach informacyjnych zarówno w TVP Info, jak i "Wiadomościach" TVP. - TVP ma swoją akcję "Polska pomaga". Jest tam wiele organizacji. Owsiak wybrał TVN. Czego chcecie od "Wiadomości" i z jakiej racji? Czy "Fakty" zająknęły się o akcji Caritasu przed Bożym Narodzeniem? Albo o akcji TVP? - tak na zarzuty odpowiadała na Twitterze szefowa "Wiadomości" Marzena Paczuska.

Rok temu "uhonorowany" Pięta

d3agz60

W zeszłym roku szef WOŚP po raz pierwszy wręczył specjalną "nagrodę". Statuetkę z pumeksem dostał poseł PiS Stanisław Pięta, który przed zeszłorocznym finałem apelował o niedawanie pieniędzy WOŚP. - Jedna osoba przestrzegła przed zbiórką pieniędzy. Mało tego, jako polityk powiedziała, że jeżeli urzędnik państwowy będzie zbierał, to nazajutrz nie będzie miał po co przychodzić do pracy. Od tych słów odcięli się jego przełożeni (...) - Stała się rzecz niezwykła. Pan poseł spowodował, że naród chyba bardziej nas pokochał - tak wówczas argumentował przyznanie "wyróżnienia" parlamentarzyście Jerzy Owsiak.

Apel posła PiS osiągnął odwrotny skutek, ponieważ zeszłoroczona Orkiestra zebrała rekordową kwotę prawie 73 milionów złotych, co było wynikiem aż o 20 milionów złotych większym od tego z 2015 roku.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku, jubileuszowy 25. finał WOŚP, zbierze jeszcze więcej środków na leczenie dzieci i seniorów. Do tej pory na koncie fundacji znalazło się już prawie 62,5 mln zł, jednak trwa jeszcze wiele aukcji charytatywnych, wciąż spływają także datki bezpośrednio na konto Orkiestry. Ostateczną kwotę, jak co roku, poznamy 8 marca.

d3agz60

Podziel się opinią

Share

d3agz60

d3agz60
Więcej tematów