Trwa ładowanie...

John Kerry: Europa w strasznym kryzysie migracyjnym, ale świat czeka większy

Amerykański sekretarz stanu John Kerry powiedział w sobotę w Mediolanie, że Europa znajduje się w "strasznym kryzysie" z powodu fali uchodźców, ale jeszcze większy kryzys czeka świat w wyniku zmian klimatycznych.

Share
John Kerry: Europa w strasznym kryzysie migracyjnym, ale świat czeka większy
Źródło: PAP/EPA, Fot: Reinhold Grigoleit
d5n7l8o

- Dzisiejsza fala uchodźców to nic w porównaniu z masowymi migracjami, które zostaną spowodowane przez suszę i zmiany klimatyczne - oświadczył Kerry w wystąpieniu podczas wizyty na światowej wystawie Expo.

Szef amerykańskiej dyplomacji podkreślił, że jeśli chce się tego uniknąć, to trzeba podjąć działania, by osiągnąć trzy cele: zwiększyć produkcję rolną w zrównoważony sposób, dostosować się do zmian klimatycznych i zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych.

d5n7l8o

Kerry wyraził nadzieję, że uda się osiągnąć porozumienie na zbliżającej się konferencji klimatycznej w Paryżu. Zwracając się do przedstawicieli różnych krajów świata zaapelował: - Wytłumaczcie swoim obywatelom, jak ważne jest zawarcie porozumienia.

- Stany Zjednoczone są gotowe działać ze wszystkimi, a w kwestii klimatu innych opcji nie ma. Zmiany klimatyczne są w wymiarze globalnym prawdziwym priorytetem naszych czasów - ocenił sekretarz stanu USA.

Na terenie światowej wystawy Kerry spotkał się z ministrem spraw zagranicznych Włoch Paolo Gentilonim, z którym rozmawiał między innymi o wzroście napięć i przemocy między Izraelczykami i Palestyńczykami.

d5n7l8o

Podziel się opinią

Share
d5n7l8o
d5n7l8o
Więcej tematów