Trwa ładowanie...
d3eocq3
ziemia
06-04-2008 16:38

Jeszcze 2,5 stopnia C więcej i Ziemia ma przechlapane

Naukowcy po raz kolejny ostrzegają przed groźnymi skutkami globalnego ocieplenia. Zdaniem meksykańskiego klimatologa i noblisty, Mario Moliny, jeśli średnia temperatura na Ziemi wzrośnie o więcej niż o dwa i pół stopnia, skutki tych zmian prawdopodobnie będą nieodwracalne.

Share
d3eocq3

Mario Molina przedstawił swą pesymistyczną prognozę podczas odbywającego się w Miami szczytu Międzyamerykańskiego Banku Rozwoju. Jego scenariusz jest możliwy, bo jak prognozują klimatolodzy ONZ, do końca wieku ziemskie temperatury wzrosną od dwóch do nawet czterech stopni.

Meksykański ekspert nie podał szczegółów dotyczących ewentualnych zmian, ale naukowcy zwykle mówią o wyginięciu wielu gatunków, spadku produkcji rolnej, powodziach i suszach.

Mario Molina, który 13 lat temu otrzymał nagrodę Nobla za badania nad dziurą ozonową, wezwał w związku z tym do natychmiastowego zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Jego zdaniem jest bowiem całkiem prawdopodobne, że na Ziemi - znacznie szybciej niż ropy naftowej - zabraknie atmosfery.

Rafał Motriuk

d3eocq3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eocq3
d3eocq3
Więcej tematów