Trwa ładowanie...
d1v707i

Jest nowa partia. Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej zarejestrowana

Ugrupowanie Barbary Nowackiej Inicjatywa Polska zostało zarejestrowane jako partia. Dokumenty przyjęła Państwowa Komisja Wyborcza. - To przygotowania do wyborów - mówi WP Dariusz Joński z IP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barbara Nowacka z Inicjatywy Polskiej
Barbara Nowacka z Inicjatywy Polskiej (PAP, Fot: Przemysław Piątkowski)
d1v707i

To istotny ruch w kontekście budowania koalicji na jesienne wybory parlamentarne - bo w Koalicji Europejskiej znalazły się tylko zarejestrowane partie - zauważa portal 300polityka.pl.

Informację o wpisaniu Inicjatywy Polskiej na listę partii w PKW potwierdził Wirtualnej Polsce Dariusz Joński. - Niebawem przedstawimy program na jesienne wybory parlamentarne - zapowiada polityk Inicjatywy Polskiej.

- Wszystkie dyskusje nad koalicją dopiero przed nami. Wszystko zależy od tego, na ile nasze postulaty zostaną uwzględnione we wspólnej ofercie dla wyborców - dodaje Joński.

d1v707i

Zobacz także: "Tęczowa msza" na Paradzie Równości. Neumann: nie przeproszę

Warto również zauważyć, że formalne zarejestrowanie daje ugrupowaniu po wyborach możliwość otrzymania pieniędzy na działalność z subwencji dla partii politycznych.

Inicjatywa Polska była jednym z ugrupowań, które weszły do Koalicji Europejskiej.

d1v707i

Zarzuty z dwóch stron

Choć lider Wiosny Robert Biedroń zarzucał Nowackiej zgodę na porzucenie lewicowych postulatów w ramach KE, to z drugiej strony padały zarzuty o zbyt liberalny charakter Inicjatywy.

- Szanujemy Barbarę Nowacką za jej społeczną wrażliwość. Nie zgadzamy się natomiast z projektami, które są prowokacją do wojny z Kościołem i nigdy za nimi nie zagłosujemy - mówił nam Kosiniak-Kamysz kilka miesięcy temu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1v707i

Podziel się opinią

Share

d1v707i

d1v707i
Więcej tematów