Trwa ładowanie...

Jest nowa partia. Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej zarejestrowana

Ugrupowanie Barbary Nowackiej Inicjatywa Polska zostało zarejestrowane jako partia. Dokumenty przyjęła Państwowa Komisja Wyborcza. - To przygotowania do wyborów - mówi WP Dariusz Joński z IP.

Share
Jest nowa partia. Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej zarejestrowana
Źródło: PAP, fot: Przemysław Piątkowski
d3ri6ve

To istotny ruch w kontekście budowania koalicji na jesienne wybory parlamentarne - bo w Koalicji Europejskiej znalazły się tylko zarejestrowane partie - zauważa portal 300polityka.pl.

Informację o wpisaniu Inicjatywy Polskiej na listę partii w PKW potwierdził Wirtualnej Polsce Dariusz Joński. - Niebawem przedstawimy program na jesienne wybory parlamentarne - zapowiada polityk Inicjatywy Polskiej.

- Wszystkie dyskusje nad koalicją dopiero przed nami. Wszystko zależy od tego, na ile nasze postulaty zostaną uwzględnione we wspólnej ofercie dla wyborców - dodaje Joński.

Zobacz także: "Tęczowa msza" na Paradzie Równości. Neumann: nie przeproszę

Warto również zauważyć, że formalne zarejestrowanie daje ugrupowaniu po wyborach możliwość otrzymania pieniędzy na działalność z subwencji dla partii politycznych.

d3ri6ve

Inicjatywa Polska była jednym z ugrupowań, które weszły do Koalicji Europejskiej.

Zarzuty z dwóch stron

Choć lider Wiosny Robert Biedroń zarzucał Nowackiej zgodę na porzucenie lewicowych postulatów w ramach KE, to z drugiej strony padały zarzuty o zbyt liberalny charakter Inicjatywy.

- Szanujemy Barbarę Nowacką za jej społeczną wrażliwość. Nie zgadzamy się natomiast z projektami, które są prowokacją do wojny z Kościołem i nigdy za nimi nie zagłosujemy - mówił nam Kosiniak-Kamysz kilka miesięcy temu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ri6ve

Podziel się opinią

Share
d3ri6ve
d3ri6ve
Więcej tematów