Trwa ładowanie...

Jest decyzja sądu w sprawie Romów z Limanowej

• Sąd odrzucił skargę burmistrza Czchowa w kontrowersyjnej sprawie
• Romów będzie można przesiedlić na teren innej gminy
• Do sprawy włączył się Rzecznik Praw Obywatelskich

Share
Jest decyzja sądu w sprawie Romów z Limanowej
Źródło: WP, Fot: Marcin Gadomski
d107h7f

Tą sprawą od wielu miesięcy żyją mieszkańcy Limanowej i Czchowa. Wszystko zaczęło się, kiedy Rada Miasta pierwszej miejscowości kupiła dom na terenie drugiej. Tylko po to, by przeprowadzić tam kłopotliwą - według relacji sąsiadów - rodzinę romską.

Teraz głos w sprawie zabrał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, który odrzucił skargę Czchowa, mającego zastrzeżenia do kontrowersyjnej uchwały Rady Miejskiej.

d107h7f

To oznacza, że decyzja radnych była zgodna z prawem i można przenieść romską rodzinę do sąsiedniej gminy, samemu pozbywając się tym samym niechcianych mieszkańców.

- Ktoś tu mocno przesadził. Zadania samorządowe jednej gminy chce się rozwiązywać w drugiej? To jakieś nieporozumienie. Nie pozwolimy, by burmistrz Limanowej decydował za nas - mówił Wirtualnej Polsce Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

Równolegle toczy się również drugie postępowanie. Dotyczy ono zarządzenia burmistrza, który zakazał zasiedlania domu kupionego przez radnych z Limanowej.

Jednak na decyzję w tej sprawie będziemy musieli jeszcze poczekać, ponieważ do rozstrzygnięcia sporu włączył się Rzecznik Praw Obywatelskich.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d107h7f

Podziel się opinią

Share
d107h7f
d107h7f
Więcej tematów