Trwa ładowanie...
ycipk-32s9r6

"Jeśli przegramy, ich krew pójdzie na marne". Wiceminister chyba przesadził z porównaniami

"Gdy przegramy, krew powstańców pójdzie na marne" - tak powiedział w płomiennym przemówieniu wiceminister środowiska Mariusz Orion Jędrysek w rocznicę Powstania Warszawskiego. Na garnitur założył biało-czerwoną opaskę. Teraz się tłumaczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Orion Jędrysek przemawiał z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
Mariusz Orion Jędrysek przemawiał z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego (East News)
ycipk-32s9r6

Mariusz Orion Jędrysek przemawiał razem z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem. Kowalczyk mówił pierwszy. O bohaterskim zrywie, ogromnym ludzkim dramacie, o 63 dniach walki.

Wiceminister poszedł w inną stronę.

- Póki my walczymy, tworzymy silną Polskę, bo nie chcemy, żeby coś takiego się kiedykolwiek powtórzyło. I jeśli my zwyciężymy, to znaczy, że oni też zwyciężyli, bo to jest jedna walka. Dlatego wzywam wszystkich, by walkę o silną Polskę kontynuować w oparciu o to, co mamy. Ta niby beznadziejna walka przez 63 dni pokazała nam wielką determinację - mówił wiceminister.

ycipk-32s9r6

Stwierdził, że trzeba tę walkę kontynuować, "bo jeśli my dzisiaj byśmy przegrali, to nie tylko ta krew dotychczasowa pójdzie na marne, ale ci, którzy będą po nas, będą mieli znacznie trudniej".

- Cześć i chwała bohaterom - powiedział na koniec.

"Fakt" poprosił wiceministra o wyjaśnienie swoich słów. - Gdy mówiłem, że "my zwyciężymy”, miałem na myśli nas Polaków. To nie był kontekst bieżących relacji partii politycznych, ale kontekst niepodległościowy, budowy silnej gospodarki w oparciu o zasoby naturalne. Mówiąc my, miałem na myśli nas wszystkich, obywateli Rzeczypospolitej Polskiej - tłumaczył Jędrysek.

ycipk-32s9r6

Tłumaczył także, że nie przygotowuje sobie wcześniej takich wystąpień i mówił z serca. - Jeśli ktoś mnie krytykuje za patriotyzm to trudno - kiedyś za to trzeba było oddawać życie, potem pójść do więzienia, teraz można być hejtowanym, wyśmianym - idzie więc ku dobremu – kontynuował.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

ycipk-32s9r6

*Zobacz także: Pyton tygrysi terroryzuje mieszkańców Mazowsza. Kieruje się na wschód *

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-32s9r6

ycipk-32s9r6
ycipk-32s9r6