Trwa ładowanie...
d29affy
d29affy

Jedno zażalenie na umieszczenie gimnazjalistów z Gdańska w schronisku

Pełnomocnik jednego z pięciu gimnazjalistów, zamieszanych w molestowanie 14-letniej Ani, która popełniła samobójstwo, złożył zażalenia na zatrzymanie i decyzję sądu rodzinnego dotyczącą umieszczenia chłopca w schronisku dla nieletnich. W czwartek upływa termin składania zażaleń.
Share
d29affy

Jak poinformowano w gdańskim sądzie okręgowym tuż przed zakończeniem godzin urzędowania, pełnomocnicy pozostałych gimnazjalistów mają możliwość wysłania zażaleń do sądu pocztą.

W poniedziałek zażalenia na zatrzymanie i decyzję sądu rodzinnego o umieszczeniu w schronisku dla nieletnich i naruszenie praw nieletniego przez policję podczas postępowania złożył adwokat jednego z gimnazjalistów. Na razie sąd nie wyznaczył terminu ich rozpatrzenia.

Obrońcy piątki gimnazjalistów zapowiadali wniesienie zażaleń na decyzję sądu rodzinnego tuż po jego posiedzeniu, które odbyło się tydzień temu. Sąd podjął wtedy decyzję o ich umieszczeniu w schroniskach dla nieletnich.

Gdańska prokuratura rejonowa bada, czy do tragedii przyczynili się dorośli. Prowadzone jest dochodzenie dotyczące narażenia gimnazjalistki na niebezpieczeństwo utraty życia, bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osobę, na której ciążył obowiązek opieki. Grozi za to kara do pięciu lat więzienia.

d29affy

Podziel się opinią

Share
d29affy
d29affy
Więcej tematów