Trwa ładowanie...
Materiał prasowy Alter Art Show

Jedna z największych światowych marek powraca do Polski. "Przygotujcie się na wyjątkowe doznania".

Cirque du Soleil powraca do Polski i już we wrześniu zawita do Krakowa i Gdańska z kilkunastoma spektakularnymi przestawieniami.

Share
 Źródło: materiały partnera, fot: Maja Prgomet
d2d5vhs

Cirque du Soleil na nowo zdefiniował sposób, w jaki świat postrzega cyrk. To dziś globalna, powszechnie znana marka. Kanadyjska organizacja stała się międzynarodowym liderem w dziedzinie rozrywki na żywo, tworząc światowej klasy wciągające i kultowe przeżycia na 6 kontynentach. Cirque du Soleil zaskarbia sobie publiczność swoją autentycznością i wyjątkowością. Współpracuje z artystami z 90 krajów i dzięki ich kreatywności ożywia sceny całego świata. Przez lata zainspirował ponad 215 milionów ludzi w ponad 70 krajach. W tym roku, po dwóch latach pandemicznej przerwy, pomimo niezwykle trudnej sytuacji natury organizacyjnej i logistycznej, z jaką mierzy się niemal cały świat przemysłu rozrywkowego, Cirque du Soleil zdołał przezwyciężyć trudności i powraca z wyjątkowym spektaklem Corteo - który zawita już we wrześniu do polskich miast.

Corteo w reżyserii Daniele Finzi Pasca miał swoją premierę w 2005 roku w Montrealu i początkowo był przedstawieniem namiotowym. Od tego czasu, włączając w to przekształcenie Corteo w produkcję arenową w 2018 roku, widowisko zachwyciło ponad 10 milionów widzów w 150 miastach na całym świecie. Jak przyznaje w rozmowie Michael Veilleux, Senior Tour Director CDS, widowisko zapiera dech w piersi już od pierwszych momentów.

Cirque du Soleil: miliony widzów na całym świecie, czym szczególnie Corteo będzie nas urzekać w Krakowie i Gdańsku już we wrześniu?

- "Przygotujcie się na wyjątkowe doznania od momentu wejścia do areny. Już sama scena i scenografia stanowią swojego rodzaju dzieła sztuki, a ich unikalne ustawienie daje niezapomniane pierwsze wrażenie. Natomiast gwarantuję, że sam spektakl jest tak przepełniony kolorami i obrazami, że nie starczy czasu, aby uchwycić je wszystkie wzrokiem. Nie należy też zapominać o wybitnych akrobatycznych popisach i niesamowitym zespole muzycznym i artystach, dzięki którym można zatopić się w cudownym świecie Corteo." - Michael Veilleux

d2d5vhs

Wróciliście po pandemii i stęskniona publiczność dopisuje w arenach, czy trudno było po pandemii zacząć na nowo, uruchomić całą, tak sprawną maszynę jaką jest Cirque du Soleil?

- "Było bardzo ciężko, ale Cirque to codzienna ciężka praca. Większość firm zajmujących się rozrywką, ale nie tylko, rywalizowały o lokalnych pracowników oraz transport naszej logistyki i personelu. Na szczęście udało się nam przezwyciężyć te trudności z pomocą naszych partnerów na całym świecie oraz naszej załogi i artystów, którzy robili wszystko, aby zaprezentować fantastyczne przedstawienie." - Michael Veilleux

Cirque du Soleil to gigantyczna firma, zatrudniająca ludzi z całego świata, ruszacie w trasę z konkretnym przedstawieniem i trwa ona wiele miesięcy: jak wiele osób angażuje każdy taki show, jak długi macie dzień pracy, kiedy macie wakacje?

- "Nasza trasa to około 110 pracowników. Zatrudniamy również około 80 pracowników lokalnych do załadunku i 100 do rozładunku – to zazwyczaj dwa bardzo pracowite dni. W czasie tygodnia zatrudniamy krawcowe, lokalnych runnerów, catering oraz pracowników areny i hotelu. Najlepszą częścią powrotu do Polski jest możliwość ponownej pracy z kolegami i koleżankami, z którymi współpracowaliśmy w ubiegłych latach, jak ekipa Alter Art. Długość poszczególnych dni pracy może się od siebie różnić. Dni załadunku/rozładunku to około 12 godzin, ale średnio jest to około 9 godzin dziennie. Mamy czasem dzień lub dwa, aby nacieszyć się lokalnymi widokami – tymi kulturalnymi i naturalnymi, jak Rynek w Krakowie czy wybrzeże w Gdańsku. Raz na 10 tygodni pracujących możemy przez kilka tygodni odpocząć, więc wielu z nas wraca wtedy do rodzin lub kontynuuje zwiedzanie świata." - Michael Veilleux

Corteo już we wrześniu w Krakowie i Gdańsku. Poniżej daty spektakli. Bilety dostępne są na www.alterartshow.pl

TAURON Arena Kraków

  • 1.09 czwartek 19:00
  • 2.09 piątek 19:00
  • 3.09 sobota 11:00, 15:00, 19:00
  • 4.09 niedziela 12:00, 16:00       

ERGO ARENA - Gdańsk/Sopot

  • 8.09 czwartek 19:00
  • 9.09 piątek 19:00
  • 10.09 sobota 11:00, 15:00, 19:00
  • 11.09 niedziela 12:00, 16:00
Materiał prasowy Alter Art Show
d2d5vhs

WP Wiadomości na:

d2d5vhs
Więcej tematów