Trwa ładowanie...
d2sfrzr

Jasiek Mela otworzył infolinię dla osób po amputacji kończyn

Amputacja kończyn i pierwsze chwile po zabiegu to najtrudniejszy etap dla pacjentów oraz ich rodzin. Doskonale o tym wiedzą pracownicy i podopieczni fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”. Wychodząc naprzeciw potrzebom, został uruchomiony telefon pomocy, gdzie bezpłatnie można uzyskać pomoc psychologiczna lub prawną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jasiek Mela otworzył infolinię dla osób po amputacji kończyn
(Facebook, Fot: Fundacja Jaśka Meli "Poza Horyzonty")
d2sfrzr

- Infolinia skierowana jest do pacjentów po zabiegach lub przed planowanymi amputacjami oraz ich bliskich. Wtedy jest najwięcej pytań, a niejednokrotnie trudno znaleźć odpowiedź. Jeszcze bardziej zagubieni są członkowie rodzin pacjentów, którzy próbują oswoić nową sytuację – mówi Wirtualnej Polsce Weronika Gurdek, koordynator ds. pomocy w fundacji Jaśka Meli "Poza Horyzonty".

Jak mówią pracownicy organizacji pozarządowej, pacjenci często są pozostawiani „sami sobie”, ponieważ w publicznych szpitalach nie ma czasu na fachową poradę i rozmowy potrzebne w traumatycznych chwilach.

- Najczęściej lekarze nie mają czasu, ale również brak im wiedzy o nowych rozwiązaniach i doborze odpowiednich protez. A to ważne, by ludzie mogli wrócić do aktywnego życia – dodaje Gurdek.

d2sfrzr

– Na naszej infolinii pracują konsultanci, którzy mają wiedzę i doświadczenie przy pracy z ludźmi po amputacji. Z psychologami umawiamy bezpośrednio, jeśli widzimy taką potrzebę. Często ją sami proponujemy, ponieważ zwykłe ludzkie problemy są dużo trudniejsze po utracie dłoni czy nogi. Życie wywraca się do góry nogami, a my staramy się „poukładać w głowie” myśli, by pacjent mógł żyć normalnie. Trzeba wiedzieć, że duża część osób po zabiegach, to ludzie powyżej 50. roku życia, którzy kończyny stracili w wyniku choroby krążenia czy cukrzycy. Im żyje się zupełnie inaczej, niż młodym – kończy Gurdek.

Profesjonalną pomoc możemy otrzymać bezpłatnie dzwoniąc na numery tel.: 511 496 523 lub 509 404 140.

Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2sfrzr

Podziel się opinią

Share

d2sfrzr

d2sfrzr
Więcej tematów