Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Jarosław Pinkas podał się do dymisji

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas podał się do dymisji. Złożył ją na ręce premiera Mateusza Morawieckiego. Powodem dymisji są "problemy zdrowotne".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Pinkas podał się do dymisji
Jarosław Pinkas podał się do dymisji (East News)

Informację o dymisji szefa GIS podał jako pierwszy reporter RMF FM. Kilka minut później potwierdził ją na swoim profilu na Twitterze rzecznik rządu Piotr Mueller.

"Główny Inspektor Sanitarny J. Pinkas z przyczyn zdrowotnych złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Premier przyjął rezygnację. Składamy ogromne podziękowanie za dotychczasową pracę w niezwykle wymagającym okresie pandemii. Obowiązki GIS będzie wykonywał zastępca Krzysztof Saczka" - napisał Mueller.

Za pracę w GIS Pinkasowi podziękował też minister zdrowia Adam Niedzielski. "Dziękuję ministrowi Jarosławowi Pinkasowi za ponad dwa lata służby na rzecz państwa, jako Główny Inspektor Sanitarny. Dziękuję za trud pracy w dobie epidemii i zapoczątkowanie procesu zmian w kierunku elektronizacji usług Inspekcji Sanitarnej" - czytamy na profilu ministra na Twiterze.

Jarosław Pinkas o "lodzie w majtkach": jestem dumny z tych słów

"Szanowni Państwo, Drodzy Współpracownicy, ze względu na gwałtowne pogorszenie się stanu mojego zdrowia i konieczność podjęcia leczenia zmuszony jestem zrezygnować z pełnienia funkcji Głównego Inspektora Sanitarnego. Decyzję o złożeniu dymisji podjąłem z ciężkim sercem. Uznałem, że wypełnianie powierzonej mi misji z pełnym oddaniem i poświęceniem nie jest w tej sytuacji możliwe" - napisał w specjalnym oświadczeniu, zamieszczonym na stronie GIS Jarosław Pinkas.

Pinkas funkcję szefa Głównego Inspektoratu Sanitarnego pełnił od 1 września 2018 roku. Wcześniej był wiceministrem zdrowia (za czasów, gdy resortem rządził Konstanty Radziwiłł). Pełnił również funkcję prezesa Polskiego Czerwonego Krzyża.

O odejściu Pinkasa mówiło się od kilku tygodni. Ostatnio przebywał na zwolnieniu lekarskim.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów