Trwa ładowanie...
dadhw4i

Jarosław Kaczyński z balonikiem zniknął z krakowskiej kamienicy. Mural zamalowany

Jarosław Kaczyński, a tuż przed nim czerwony balonik w kształcie serca - tak wyglądał mural, który w połowie lipca pojawił się na jednej z krakowskich kamienic. Wyglądał, bo został zamalowany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński na muralu w Krakowie (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Jarosław Kaczyński na muralu w Krakowie (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images) (NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto)
dadhw4i

Na elewacji kamienicy na rogu ulic Mostowej i Podgórskiej nie ma już muralu przedstawiającego prezesa PiS i uciekający przed nim balonik w kształcie serca. Malowidło zostało zamalowane, a jego autor pozostanie nieznany.

Jarosław Kaczyński zamiast dziewczynki

Inspiracją dla osoby, która umieściła Jarosława Kaczyńskiego na elewacji budynku był słynny mural Banksy'ego, przedstawiający dziewczynkę i uciekający przed nią czerwony balonik. Znane malowidło ulicznego artysty pojawiło się w 2002 roku na schodach przy Moście Waterloo w Londynie.

dadhw4i

W 2018 roku kopia oryginalnego muralu została wystawiona na aukcję. Nabywca kupił dzieło za ponad milion funtów. Jednak Banksy miał inny plan dla swojego malowidła. Umieszczony przez artystę w ramie obrazu mechanizm zniszczył go do połowy na oczach kupców, biorących udział w aukcji.

Zobacz wideo: PiS dostrzegł problem kopalń. Balcerowicz komentuje plan Sasina

Autor muralu z Jarosławem Kaczyńskim nie będzie ścigany

Krakowska policja przeprowadziła dokładne oględziny muralu z Kaczyńskim i zabezpieczyła monitoring ze znajdujących się nieopodal kamienicy kamer. Jednak przebywający poza granicami Polski właściciel budynku nie złożył zawiadomienia w sprawie malowidła, więc śledztwo nie zostanie wszczęte.

Prokuratorskiego postępowania nie można było wszcząć z urzędu, ponieważ kamienica nie jest wpisana do rejestru zabytków. Autor muralu pozostanie więc nieznany.

Źródło Gazeta "Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dadhw4i

Podziel się opinią

Share
dadhw4i
dadhw4i
Więcej tematów