Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński stanie przed prokuratorem. Będzie musiał odpowiedzieć na ważne pytanie

Prezes PiS zostanie przesłuchany jako świadek w sprawie wizyty na Wawelu na grobie brata. Śledczy chcą ustalić, czy Jarosław Kaczyński został znieważony.
Share
Jarosław Kaczyński stanie przed prokuratorem. Będzie musiał odpowiedzieć na ważne pytanie
Źródło: Agencja Gazeta
d3imve5

Informację o wezwaniu do prokuratury jako pierwsze podało RMF FM.

Jarosław Kaczyński otrzyma kluczowe pytanie, na które będzie musiał odpowiedzieć. Od niego zależy, w jakim kierunku pójdzie śledztwo.

Śledczy chcą się ustalić, w jakim charakterze prezes PiS pojawił się na Wawelu: funkcjonariusz publiczny, czy prywatnie.

d3imve5

Jarosław Kaczyński na Wawelu. Demostranci: "Hańba" i "Będziesz siedział"

W tej chwili nie wiadomo, czy Jarosław Kaczyński dostanie wezwanie do Krakowa. Możliwe jest przesłuchanie w Warszawie. Zeznawać ma również wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Miesięcznice smoleńskie. Oto koszt zabezpieczenia obchodów do 2020 r. - zobacz wideo

Chodzi o wizytę Jarosława Kaczyńskiego na Wawelu w dniu 18 grudnia 2016 roku. Wjazd prezesowi PiS blokowali demonstranci. Wznosili okrzyki: "Hańba", "Będziesz siedział" oraz "Wawel królów, nie prezesów". Protestujący położyli się przed bramą Herbową, interweniowała policja.

d3imve5

Zawiadomienie do prokuratury ws. incydentu na Wawelu po artykule w WP

W marcu do prokuratury trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienie przestępstwa. Chodzi o wspomnianą wizytę prezesa PiS na grobie brata. Składający zawiadomienie powołali się na artykuł z Wirtualnej Polski.

d3imve5

Podziel się opinią

Share
d3imve5
d3imve5
Więcej tematów