Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Jarosław Kaczyński i Lech Wałęsa w sądzie. Rzecznik ministerstwa zarzuca sędzi stronniczość

Jan Kanthak uważa, że proces prezesa PiS i byłego prezydenta przed gdańskim sądem jest przykładem na konieczność reformy wymiaru sprawiedliwości. Skomentował też informacje niektórych mediów o koszulce sędzi Weroniki Klawonn.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak Kanthak uważa, że wymiar sprawiedliwości wymaga głębokiej reformy
Jak Kanthak uważa, że wymiar sprawiedliwości wymaga głębokiej reformy (East News, Fot: Andrzej Iwanczuk)

Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku miała miejsce w czwartek rozprawa z udziałem Jarosława Kaczyńskiego i Lecha Wałęsy. Prezes PiS wytoczył byłemu prezydentowi proces z powodu naruszenia dóbr osobistych. Poczuł się urażony wpisem lidera "Solidarności", który zarzucał mu odpowiedzialność za katastrofę smoleńską i nazwał go "niezrównoważoną psychicznie osobą".

Rzecznik ministerstwa sprawiedliwości uważa, że proces uwidacznia najgorsze cechy polskiego sądownictwa. - To pokazuje, że w Polsce konieczna jest głęboka reforma wymiaru sprawiedliwości - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jan Kanthak. Szef Gabinetu Politycznego odniósł się również do informacji niektórych mediów ws. sędzi prowadzącej sprawę.

Weronika Klawonn miała pojawić się na zgromadzeniach w koszulce z napisem "Konstytucja". - Jeśli sędzia jest w tej samej koszulce, w której przyszedł pozwany i pokazuje pewne faworyzowanie tej strony, jakby była powodem, to mamy pewne wątpliwości. Pełnomocnik Kaczyńskiego mógłby podnieść kwestię wyłączenia sędziego ze względu na podejrzenie o braku bezstronności - tłumaczył.

Zobacz także: Zaskakujące słowa Arłukowicza o Kaczyńskim.Tego można PiS zazdrościć

Źródło: Polskie Radio 24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów