Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński formalnie na czele PiS, nie rządu. Polacy chcą, by tak pozostało

Politycy opozycji są zdania, że tak naprawdę krajem rządzi nie premier Beata Szydło, ale prezes Prawa i Sprawiedliwości. Choć znaczna część społeczeństwa przyznaje im racje, to Polacy nie chcą, by lider PiS objął fotel premiera.

Jarosław Kaczyński formalnie na czele PiS, nie rządu. Polacy chcą, by tak pozostałoŹródło: Wikimedia Commons CC BY-SA
d1t3pv1
d1t3pv1

Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie SE.pl i NOWA TV wynika, że większość Polaków nie chce, by Kaczyński zastąpił Szydło na stanowisku premiera. Przeciwko takiej zmianie opowiedziało się 64 proc. badanych. Dobrym rozwiązaniem jest ona natomiast według 22 proc. respondentów.

Na to pytanie nie umiało z kolei odpowiedzieć 14 proc. ankietowanych.

Polacy akceptują decyzje Kaczyńskiego

Co te liczby mówią o PiS? - Ludzie mają zaufanie do Prawa i Sprawiedliwości. Mają zaufanie do prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który uważa, że najlepszym premierem w obecnej sytuacji jest pani Beata Szydło. Przyjmują to i akceptują stanowisko oraz opinię prezesa PiS i całej partii. Akceptują wyznaczone role dla liderów partii: Beata Szydło jako premier, a pan Jarosław Kaczyński jako prezes, który pełni funkcję organu politycznego - tak wyniki sondażu skomentowała posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

d1t3pv1

Co by było gdyby

Pozytywny wpływ zmiany na stanowisku prezesa dostrzegłby zaś poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba. - Gdyby Jarosław Kaczyński zastąpił premier Szydło, to nastąpiłby ład konstytucyjny. To wprowadziłoby normalność, że premier jest premierem, a nie wysłannikiem premiera - stwierdził.

Przyznał też, że wyniki sondażu go nie dziwią. - Ludzie wolą wizerunkowo Beatę Szydło niż Jarosława Kaczyńskiego, którego trudno lubić.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 20-21.04.2017 roku na próbie 1007 dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

Źródło: se.pl

d1t3pv1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t3pv1
Więcej tematów