WP
WP

Japonia przygotowuje się do obrony przed rakietą Korei Płn.

Siły obronne Japonii otrzymały rozkaz przygotowania się do przechwycenia niebezpiecznych
elementów rakiety, którą ma wystrzelić Korea Płn. - powiedział
japoński minister obrony Yasukazu Hamada.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Hamada rozmawiał z dziennikarzami po spotkaniu Japońskiej Rady Bezpieczeństwa. - Wydałem rozkaz (...) zniszczenia każdego obiektu, który mógłby spaść na Japonię, gdyby po wystrzeleniu północnokoreańskiej rakiety Taepondong-2 nastąpił jakiś wypadek - powiedział minister obrony.

Phenian zapowiedział na początek kwietnia (4-8) wystrzelenie satelity, którego na orbitę ma wynieść rakieta Taepondong-2. Państwa regionu i Stany Zjednoczone uważają, że satelita jest przykrywką dla testu rakiety balistycznej dalekiego zasięgu, która mogłaby dotrzeć do wybrzeży USA.

Oczekuje się, że Japonia przesunie swoje rakiety przechwytujące Patriot Advanced Capability-3 na północ kraju, która znajduje się pod przewidywaną trajektorią Taepondong-2. Dwa niszczyciele wyposażone w Aegis (morski wojskowy system kierowania ogniem floty) i uzbrojone w rakiety przechwytujące Standard Missile-3 zajmą stanowiska u wybrzeży Japonii.

WP

Konstytucja Japonii zabrania zestrzeliwania rakiet nie kierowanych na jej terytorium, ale Tokio jest zdecydowane przechwycić szczątki Taepondong-2, jeśli rakieta się rozpadnie lub zestrzelić ją, jeśli będzie skierowana na Japonię.

Polub WP Wiadomości
WP
WP