Trwa ładowanie...
d2huv8b
d2huv8b
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Janik: generał Semik jest funkcjonariuszem policji

Generał Józef Semik jest funkcjonariuszem policji. Nie jest już doradcą, pracownikiem premiera ani Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - powiedział w Lublinie szef MSWiA Krzysztof Janik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2huv8b

Potwierdził to rzecznik Komendanta Głównego Policji nadkom. Sławomir Cisowski. "Pan nadinsp. Semik jest czasowo skierowany do służby poza policją. Ponieważ jest funkcjonariuszem policji, pobory otrzymuje z Komendy Głównej Policji" - wyjaśnił.

W czwartek "Gazeta Wyborcza" doniosła, że generał Semik, odpowiedzialny za współpracę z policją były doradca wiceministra Zbigniewa Sobotki (zdymisjonowany na początku lipca), wciąż pracuje dla rządu i ma dostęp do tajemnic państwowych.

Według "GW", "Semik z pensją około 10 tys. zł i służbowym autem jest sekretarzem tworu wymyślonego przez rząd Millera - Międzyresortowego Centrum ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej i Międzynarodowego Terroryzmu. Wciąż spływają do niego informacje o najważniejszych śledztwach przeciw gangom".

d2huv8b

Tymczasem MSWiA poinformowało, że Centrum nie zatrudnia osób ani też nie posiada ani własnej siedziby, ani budżetu. W jego skład wchodzą m.in. przedstawiciele MSWiA, Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Obrony Narodowej, KGP, Komendy Głównej Straży Granicznej oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Do zadań Centrum należy koordynacja i zapewnienie współdziałania organów administracji rządowej w zakresie rozpoznawania, przeciwdziałania i zwalczania przestępczości zorganizowanej oraz międzynarodowego terroryzmu. Zajmuje się również współpracą z innymi państwami przy realizacji tych zadań.

Rzecznik rządu Marcin Kaszuba poinformował ponadto, że Semik wykonuje obecnie dwa "międzynarodowe i tajne zadania", a po ich wykonaniu jego "dymisja jest pewna".

Józef Semik został odwołany z funkcji doradcy wiceministra Sobotki na początku lipca br., tuż po ujawnieniu przecieku w sprawie starachowickiej. Minister Janik tłumaczył to posunięcie tym, że miał zastrzeżenia "do cywilnej kontroli policji przez resort".

d2huv8b

Podziel się opinią

Share

d2huv8b

d2huv8b
Więcej tematów