Trwa ładowanie...
ycipk-4n3pf8

Jan Paweł II może zostać doktorem Kościoła. "Spełnia warunki"

Rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik prosi wiernych o modlitwę i działania w sprawie przyznania Janowi Pawłowi II tytułu doktora Kościoła oraz współpatrona Europy. Duchowny zwraca uwagę na istotną rolę polskiego papieża w najnowszej historii kontynentu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Paweł II
Jan Paweł II (PAP, Fot: Grzegorz Jakubowski)
ycipk-4n3pf8

Ks. Rytel-Andrianik przebywa w Rzymie na konferencji pt. "30 lat bez Muru Berlińskiego", zorganizowanej przez włoskie stowarzyszenie katolickie Alleanza Cattolica. Podczas wykładu zaznaczył, że św. Jan Paweł II spełnia trzy warunki, by zostać ogłoszonym doktorem Kościoła: został ogłoszony przez Kościół świętym, wyróżnia się wyjątkowym stopniem świętości i jego przesłanie teologiczne jest aktualne w każdym czasie.

Rzecznik KEP przypomniał też, że 27-letni pontyfikat papieża Polaka przypadł na czas wielkich przemian w Europie i na świecie. Jego przesłanie nawiązuje jednak do bieżących kwestii, jak godność człowieka od jego poczęcia do naturalnej śmierci, właściwe korzystanie z wolności, godność pracy ludzkiej, towarzyszenie młodym w rozeznawaniu powołania, wartość modlitwy i cierpienia, godność ludzkiego ciała i miłości, rodzina chrześcijańska.

ycipk-4n3pf8

"W duchu listu przewodniczącego Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego do papieża Franciszka, zwracam się z prośbą o modlitwę i działania, aby św. Jan Paweł II mógł być ogłoszony doktorem Kościoła i współpatronem Europy" - powiedział ks. Rytel-Andrianik.

Szymon Hołownia o starcie w wyborach prezydenckich 2020: mam dużo rzeczy do zrobienia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4n3pf8

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4n3pf8

ycipk-4n3pf8
ycipk-4n3pf8
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów