Trwa ładowanie...
d2ob1dg

Jacek Majchrowski nie odpuszcza Morawieckiemu ws. smogu. Jest zażalenie

Marcin Mikos, pełnomocnik KWW Jacka Majchrowskiego, złożył zażalenie na decyzję sądu ws. wypowiedzi premiera. Mateusz Morawiecki sugerował, że prezydent Krakowa niewiele zrobił na rzecz walki ze smogiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Majchrowski chce, by premier sprostował wypowiedź ws. smogu w Krakowie
Jacek Majchrowski chce, by premier sprostował wypowiedź ws. smogu w Krakowie (East News, Fot: Marek Lasyk)
d2ob1dg

"Absolutnie nie zgadzam się ze stanowiskiem, że wypowiedź premiera miała charakter ocenny. W świetle złożonych dokumentów pokazujących wszelkie działania miasta - choćby likwidacja niskiej emisji (usuwanie pieców) oraz działania osłonowe, ale i kierowane do ministrów apele i pomysły na rozwiązanie kwestii smogu - oraz w świetle pozytywnego dla miasta raportu NIK, nie można stwierdzić, ze nie zrobiono "nic" - napisał na Facebooku Jacek Majchrowski.

Prezydent Krakowa uważa, że wypowiedź Mateusza Morawieckiego musi zostać sprostowana. Premier podczas krakowskiej konwencji PiS uznał, że dotychczas rządzący miastem "nie zrobili nic lub prawie nic" ws. realizowania polityki na rzecz czystego powietrza.

d2ob1dg

W piątek Sąd Okręgowy w Krakowie w trybie wyborczym oddalił wniosek prezydenta Krakowa przeciwko Morawieckiemu. Uznał, że wypowiedź premiera "nie jest wypowiedzią, którą można weryfikować w kategoriach prawdy i fałszu, a jest jedynie oceną nadawcy wypowiedzi, podczas gdy stanowi wypowiedź jednoznacznie deskryptywną, umożliwiającą zdekodowanie jej treści w sposób jednoznaczny, weryfikowalną w tych kategoriach".

Pełnomocnik KWW Jacka Majchrowskiego Marcin Mikos złożył w sobotę zażalenie na decyzję sądu ws. wypowiedzi premiera.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ob1dg

Podziel się opinią

Share

d2ob1dg

d2ob1dg
Więcej tematów