ycipk-nv73rt
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Izrael odrzucił nowe żądania porywaczy izraelskiego żołnierza

Izrael odrzucił nowe żądania palestyńskich bojowników, którzy uprowadzili w Strefie Gazy izraelskiego żołnierza. Chcą oni uwolnienia tysiąca palestyńskich więźniów i zakończenia izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Izrael odrzucił nowe żądania porywaczy izraelskiego żołnierza
(AFP)
ycipk-nv73rt

Premier Ehud Olmert powtórzył, że nie będzie żadnych układów (z bojownikami) i że albo Szalit zostanie uwolniony, albo zadziałamy, aby doprowadzić do (jego) uwolnienia - powiedział rzecznik izraelskiego MSZ, odnosząc się do nowych żądań.

Do porwania 19-letniego kaprala Gilada Szalita przyznały się trzy palestyńskie ugrupowania, w tym związane z Hamasem Ludowe Komitety Oporu. Od środy rano trwa izraelska ofensywa w Strefie Gazy, mająca na celu uwolnienie porwanego żołnierza.

O swoich nowych żądaniach palestyńscy bojownicy powiadomili w sobotę.

ycipk-nv73rt

W dokumencie, który przesłali do agencji informacyjnych, powtórzone jest żądanie wysunięte wcześniej przez porywaczy - by Izrael zwolnił z więzień palestyńskie kobiety i osoby niepełnoletnie. Nowe warunki to uwolnienie przez Izrael tysiąca "więźniów palestyńskich, arabskich i muzułmańskich" - wśród nich liderów ugrupowań palestyńskich.

Autorzy sobotniego "oświadczenia wojskowego numer 2" - jak zatytułowany jest dokument - grożą "złymi konsekwencjami" dla Izraela za "eskalację i arogancję". Dokument nie zawiera jednak żadnych konkretnych gróźb, dotyczących losu Szalita.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-nv73rt

ycipk-nv73rt
ycipk-nv73rt