Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
kamizelka
07-01-2016 (12:15)

Izrael: dziennikarz Channel 1 ranny podczas demonstracji kamizelki "nożoodpornej"

• O niefortunnym pokazie poinformowało BBC na swojej stronie internetowej
• Dziennikarz został dźgnięty w plecy
• Mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie założono mu szwy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Główna siedziba Channel 1 w osiedlu Romema, Jerozolima
Główna siedziba Channel 1 w osiedlu Romema, Jerozolima (Wikipedia)

Jak relacjonuje BBC, Eitam Lachower został poproszony przez przedstawiciela producenta kamizelki Janiwa Montakio o założenie jej. Następnie przed kamerą dziennikarz został dźgnięty w plecy, jednak po kilku uderzeniach ubranie ochronne zostało przebite, co uczestniczący w eksperymencie Montakio skwitował stwierdzeniem "chybiłem".

Przedstawiciel producenta tłumaczył później, że niefortunnie trafił nożem w miejsce, w którym nie było ochronnego materiału. Dziennikarz trafił do szpitala z lekką raną kłutą. Po założeniu kilku szwów wypisano go do domu - poinformował poszkodowany na Twitterze.

Rzeczniczka telewizji Channel 1 zapowiedziała, że materiał z prezentacji zostanie wyświetlony mimo wypadku ich dziennikarza.

W związku z ostatnią falą ataków nożowników palestyńskich izraelska armia ma być wyposażona w tego typu kamizelki ochronne.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.