Trwa ładowanie...
d11nhaz

Internetowy oszust z aktem oskarżenia. Grozi mu 5 lat więzienia

Oszukiwał w Internecie, usłyszał zarzuty. Mirosław W. może trafić na 5 lat do więzienia za wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy przez wystawianie fikcyjnych ofert.
Share
Internetowy oszust z aktem oskarżenia. Grozi mu 5 lat więzienia
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
d11nhaz

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód oskarżyła Mirosława W. o popełnienie, w okresie od 4 lipca 2013 r. do 23 kwietnia 2014 r., szeregu oszustw na terenie Polski przy posłużeniu się różnymi rachunkami bankowymi.

- Oskarżony na różnych portalach internetowych podawał się za przedstawiciela firm o nazwach istniejących podmiotów prowadzących sprzedaż sprzętu elektronicznego. Umieszczał zdjęcia i opisy rzekomo posiadanych przedmiotów, posługiwał się różnymi danymi osobowymi i adresami e-mail, a także podawał dane rachunków, które zakładał w różnych bankach, wystawiając „faktury pro forma” – poinformowała Wirtualną Polskę Bogusława Marcinkowska, rzecznik prasowa prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Oskarżonemu przedstawiono zarzut działania na szkodę 98 osób, którą łączną wartość oszacowano na ponad 311 tys. zł.

d11nhaz

- Przesłuchany w charakterze podejrzanego Mirosław W. przyznał się w całości do popełnienia zarzuconych mu czynów, złożył obszerne wyjaśnienia, opisując okoliczności ich popełnienia i sposób działania. Wyraził skruchę i w kierowanych pismach do prokuratury podał, iż założył rodzinę, a także, że zamierza zmienić swe życie – dodaje Marcinkowska.

Mirosław W. był w przeszłości karany i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze - 5 lat pozbawienia wolności oraz zobowiązanie do naprawienia szkody w całości.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d11nhaz

Podziel się opinią

Share
d11nhaz
d11nhaz
Więcej tematów