Trwa ładowanie...
d2q4r11
Intensywne kontrole policji w Krakowie. Druzgocące wyniki

Intensywne kontrole policji w Krakowie. Druzgocące wyniki

Krakowska drogówka przeprowadziła intensywną kontrolę samochód pod kątem emisji zanieczyszczeń. Wyniki były druzgocące – na pięć kontroli, podczas których była obecna redakcja Wirtualnej Polski, tylko jeden samochód był zgodny z obowiązującymi przepisami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2q4r11

- Kontrole spalin to rutynowe działania. Zależy nam, aby kierowcy zwracali uwagę na stan swoich pojazdów. Warto pamiętać, że jeśli badanie wykaże, że pojazd nie spełnia norm jakości spalin, policjanci mają prawo zatrzymać dowód rejestracyjny – powiedział Wirtualnej Polsce Witold Śmiałek, Doradca Prezydenta ds. Jakości Powietrza.

I tak właśnie było w Krakowie. Na pięć kontroli, tylko jeden samochód mieścił się w granicach przyjętych norm. Pozostali kierowcy zostali odesłani do warsztatów i ponownych badań technicznych. Jeden kierowca miał zakaz kontynuacji jazdy.

d2q4r11

Akcja była prowadzona w ramach programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego. Dotychczas emisje komunikacyjne w Krakowie mają ok. 17 proc. udział w zanieczyszczeniu powietrza pyłem zawieszonym PM10 i ok. 52 proc. udział w zanieczyszczeniu powietrza dwutlenkiem azotu.

- Dlatego Miasto czeka na zapowiadane przez rząd zmiany w ustawie Prawo ochrony środowiska, które pozwolą na wytyczanie stref bez emisji komunikacyjnej. Wtedy też samochodu niespełniające wysokich norm, nie będą mogły wjeżdżać do centrum miast - powiedział Śmiałek.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2q4r11

Podziel się opinią

Share

d2q4r11

d2q4r11
Więcej tematów